Pomóż credit card
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY BLIKA
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY WIADOMOŚCI SMS
Jeśli kochasz zwierzęta, wyślij SMS o treści CENTAURUS (numer uzależniony jest od kwoty, którą chcesz wesprzeć naszą Fundację):
- pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
- pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
- pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
- pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Dziękujemy. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
POMÓŻ
PRZEKAŻ DAROWIZNE NA "Sagip"
paypal
Akcja robiona w ramach kampanii
Kochaj Mądrze
Dokonaj Darowizny z imieniem
Sagip
NA PKO BP

15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław

Możesz pomóc
Wyślij SMS

o treści Sagip

– pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
– pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
– pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
– pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Sagip
Nasza historia

Historia Sagipa to opowieść o przetrwaniu, współczuciu i niezachwianej determinacji tych, którzy nie pozwolą mu więcej cierpieć samotnie. To historia która dzieje się setki kilometrów stąd, a jednak potrzebuje byś o niej usłyszał. Historia, która choć tragiczna, może jeszcze skończyć się dobrze.

Wystarczy, że pochylisz się nad losem Sagipa. Ty i inne dobre serca, które wciąż tu z nami są.

Bo gdzieś w sercu Palawanu, na Filipinach, pośród rozległego kampusu Uniwersytetu Stanowego Palawan, samotna i odważna psinka znalazła się w najtrudniejszym i najbardziej bolesnym okresie swojego pieskiego życia.

Sagip, którego imię oznacza po filipińsku „ratować” to bezdomny pies, który padł ofiarą zarówno chciwego człowieka, jak i przeraźliwej choroby. Sagip cierpi bowiem na poważnego i zakaźnego guza wenerycznego, który opanował całe jego kruche ciałko. Choroba przynosi mu ogromny ból i cierpienie. A człowiek, który miał się nim opiekować okazał się zupełnie kimś innym. Bo kiedy Sagip najbardziej go potrzebował, ten wykorzystał jego trudną sytuację, by się wzbogacić. Cierpienie i choroba Sagipa zupełnie go nie obchodziła. Liczyły się tylko pieniądze, które można zdobyć na historii cierpiącego psiaka. Dopiero dzięki czujności i trosce wykładowców i personelu Uniwersytetu Stanowego Palawan, prawdziwa sytuacja Sagipa ujrzała światło dzienne. W obawie o życie Sagipa zwrócili się oni o pomoc do organizacji, którą wspieramy na Filipinach. Dzięki temu możesz usłyszeć dziś o jego historii, która dzieje się setki kilometrów od Ciebie, ale potrzebuje Twojej uwagi. Bo inaczej Sagip nie przeżyje. Nie poradzi sobie z przerażającą, wyniszczającą jego organizm chorobą.

Sagip przetrwał już naprawdę wiele. Wyczerpującą chemioterapię, którą teraz trzeba opłacić, leczenie ran, których doznał na ulicy, wiele badań i zabiegów, które miały ulżyć mu w cierpieniu, odrobaczanie i szczepienia. Ale mimo to podstępny rak nie odpuszcza. Sagip, poza środkami na opłacenie dotychczasowego leczenia potrzebuje też grosika na dalszą rekonwalescencję, walkę z chorobą i utrzymanie.

Sagip (2).jpeg

Ale dzięki Wam wciąż ma szansę na życie. Obiecał, że pomimo przeciwności losu nie podda się bez walki. Tak, by jego trwająca historia była świadectwem mocy współczucia i nadziei, której nie wolno porzucać. Bo nawet w najtrudniejszych chwilach, przy pomocy takich serc jak Wasze, można pokonać najgorszą chorobę. Prosimy więc o wsparcie dla Sagipa, by jego trudna i bolesna historia miała swoje szczęśliwe zakończenie. I to przy Waszej, nieocenionej pomocy!

Sagip (1).jpg