Pomóż credit card
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY BLIKA
1.Wybierz kwotę darowizny:
2.Wpisz kod i zapłać z blikiem:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY WIADOMOŚCI SMS
Jeśli kochasz zwierzęta, wyślij SMS o treści CENTAURUS (numer uzależniony jest od kwoty, którą chcesz wesprzeć naszą Fundację):
- pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
- pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
- pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
- pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Dziękujemy. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
fundacja centaurus
pomagamy od 2006 roku

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku.

Jesteśmy międzynarodową organizacją non profit, która koncentruje swoje działania i projekty na dobroczynności wobec zwierząt w wielu aspektach. Ocaliliśmy już stado prawie 3000 koni i osłów, kilka tysięcy psów i kotów oraz setki zwierząt gospodarskich i domowych.
To zasługa prawie 1000 000 Darczyńców z całego świata, którzy zaangażowali się w działalność naszej organizacji.

Zwierzęcy Folwark w Szczedrzykowicach (koło Legnicy) nabyty przez Centaurusa w 2012 roku stanowi obecnie największy azyl dla koni w Europie, gdzie otoczonych opieką jest prawie 3 000 kopytnych i setki innych zwierząt. Ponadto Fundacja prowadzi ponad 400 hektarowy rezerwat w ramach Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie wypasa setki swoich koni dzięki wieloletniej współpracy z dyrekcją parku.

Fundacja jest niezależna politycznie i religijnie. Działalność realizowana jest wyłącznie dzięki wsparciu i darowiznom od osób prywatnych, firm i instytucji. Liczne projekty tematyczne przynoszą dochód, który w całości przeznaczony jest na realizację celów statutowych oraz utrzymanie zwierząt na Folwarku i w rezerwacie, a także na regularne wsparcie projektów edukacyjnych oraz jako wsparcie innych organizacji pro zwierzęcych.

fundacja centaurus
nasza historia

fundacja centaurus
liczby
18
pomagamy od 18 lat
989 000
darczyńców
2 994
ocalonych koni
220
ton owsa miesięcznie
80 zł
wizyta kowala u 1 konia
500 kg
lub więcej waży 1 koń
3 270
kampanii społecznych
22 000
wolontariuszy
350
telefonów dziennie
400
maili dziennie
8
krajów, w których działamy
POMAGAMY
DZIAŁACZE

Fundacja Centaurus działa, dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy i kilku stałych pracowników. Ci pierwsi są gwarancją nieustającej pasji, z której płyną wszelakie działania Centaurusa.

Drudzy zaś, sprawdzeni, z wieloletnim doświadczeniem, zapewniają stabilizację i profesjonalną opiekę dla naszych podopiecznych w stajniach fundacji, na trasach oraz w klinikach.

ty też możesz
pomóc

Wspieraj regularnie, zostań Fundatorem zmian dla setek zwierząt.

wciąż walczymy
nasi ambasadorzy
Patryk Vega
Marek Piekarczyk
Maciej Kurowicki
Włodek Dębowski
Pudelsi
Maryla Rodowicz
Marek Siudym
Joanna Czechowska
Józef Ciężki
Grażyna Zielińska
animal image
wciąż walczymy
wspieramy

Jednym z priorytetowych celów naszej fundacji, obok ochrony praw zwierząt i działania na rzecz terapii kontaktowych ze zwierzętami, jest wspieranie innych organizacji/osób, których cele są zbieżne z naszymi założeniami statutowymi.

Wspieramy rodziny adopcyjne w leczeniu i utrzymaniu koni (warunki adopcji na stronie głównej w dziale „adopcje”). Wykupujemy konie, poddajemy rehabilitacji, wstępnie szkolimy i przekazujemy nieodpłatnie do hipoterapii.

Organizujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży zagrożonej marginalizacją społeczną. Wspieramy finansowo, rzeczowo i merytorycznie organizacje o podobnym profilu działania.

media & partnerzy
CENTAURUS
REFERENCJE