Pomóż credit card
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY BLIKA
1.Wybierz kwotę darowizny:
2.Wpisz kod i zapłać z blikiem:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY WIADOMOŚCI SMS
Jeśli kochasz zwierzęta, wyślij SMS o treści CENTAURUS (numer uzależniony jest od kwoty, którą chcesz wesprzeć naszą Fundację):
- pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
- pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
- pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
- pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Dziękujemy. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
POMÓŻ
PRZEKAŻ DAROWIZNE NA "Rufus"
paypal
Akcja robiona w ramach kampanii
Kochaj Mądrze
Dokonaj Darowizny z imieniem
RUFUS
NA PKO BP

15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław

Możesz pomóc
Wyślij SMS

o treści RUFUS

– pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
– pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
– pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
– pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Rufus
Nasza historia
19 czerwca 2024

Najstarszym i najsilniejszym uczuciem znanym ludzkości jest strach. Tak mówią. George R.R. Martin pisał też o nim, że tnie głębiej niż miecze. I nie sposób się z tym nie zgodzić, kiedy poznajesz historie takie jak te. Historię takie, jak Rufusa i jego rodziny, która walczy o niego z całych sił. Zmagając się przy tym ze strachem, bezradnością i wielkim cierpieniem.

Rufusa poznaliśmy jakiś czas temu. Choć jego właścicielka wspiera nas od bardzo dawna, jest z nami w tych trudnych, jak i radosnych chwilach naszych działań, nigdy nie sądziła, że kiedyś i jej przyjdzie prosić nas o pomoc. Kiedy poznaliśmy historię czternastoletniego Rufusa wiedzieliśmy, że nie będzie czasu do stracenia. Że tylko Wy będziecie mu w stanie pomóc. Ostatnie tygodnie jego pieskiego świata są tak kruche, że baliśmy się, że nie zdążymy dotrzeć do Was z tą wiadomością. Że zanim cokolwiek uda nam się zrobić, Rufus dostanie już wyrok i zupełnie straci zdrowie.

Historia Rufusa jest smutna. Wolelibyśmy nie opowiadać Ci jej i zmienić jej bieg sami, a Wam napisać później, że Rufus jest zdrowy. Ale jesteście tu z nami już naprawdę długo i wiecie, że to tak nie działa. Wiecie, że jesteście Rufusowi potrzebni. Wiecie, że piszemy do Was kiedy jest już naprawdę źle. Bo z Rufusem tak właśnie jest. Psiak kilka lat temu przeszedł operacje na prawym oku, z powodu zaćmy. Niestety to nie wszystko. Krótko po tym, z tym samym okiem zaczęły się problemy i konieczny był przeszczep Gundersena. Ponadto, na lewym oku również konieczny był zabieg z powodu zaćmy. Niestety, w 2021 roku lewe oko Rufusa zostało usunięte z powodu komplikacji po operacji. Dziś nie jest też dobrze z prawym okiem. Problemy wróciły, oko stało się czerwone, bolesne, ropieje i bardzo boli. Specjaliści zalecili pilny zabieg usunięcia gałki ocznej. Kosztowne wizyty u weterynarza, leki i opieka nad Rufusem zaczęły przerastać jego właścicielkę. Zabieg jest konieczny, bardzo kosztowny i przekracza możliwości finansowe właścicielki Rufusa. Dlatego poprosiła nas o pomoc. Byśmy wspólnie zawalczyli o jego zdrowie.

Taka oto historia Rufusa i jego rodziny – Pani Doroty i dwójki dzieci. Taka oto historia pełna strachu, ale też nadziei, że razem zmienimy jej bieg. Ale bez Was nic się nie uda. Nic innego się tu nie wydarzy. Zakończenie to najlepsza cześć każdej historii. Pomożesz nam je napisać? Takie szczęśliwe, spokojne i bez strachu. Wystarczy, że powiesz tak. Bardzo w imieniu Rufusa prosimy.