Pomóż credit card
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY BLIKA
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY WIADOMOŚCI SMS
Jeśli kochasz zwierzęta, wyślij SMS o treści CENTAURUS (numer uzależniony jest od kwoty, którą chcesz wesprzeć naszą Fundację):
- pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
- pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
- pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
- pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Dziękujemy. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
POMÓŻ
PRZEKAŻ DAROWIZNE NA "Reksio"
paypal
Akcja robiona w ramach kampanii
Kochaj Mądrze
Dokonaj Darowizny z imieniem
Reksio
NA PKO BP

15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław

Możesz pomóc
Wyślij SMS

o treści Reksio

– pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
– pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
– pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
– pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Reksio
Nasza historia
27.07.2021


Kochani, mamy pierwsze wieści od Reksia oraz jego opiekunki!


Reksio już prawie miesiąc przebywa w nowym domu. Regularnie odwiedza weterynarza, który pomaga mu wrócić do najlepszej formy. Nie sprawia żadnych problemów i chyba czuje się naprawdę szczęśliwy. W końcu ma to czego zapewne brakowało mu przez całe życie. 
 
A niżej pare słów od nowej opiekunki.


"Reksio czuję się dobrze jest pod opieką weterynarza, gdyż obecnie ma leczoną wątrobę. Następnym krokiem po podleczeniu wątroby planuję z panią doktor usunąć chore zęby."
 
Mamy nadzieję że wszystko pójdzie w dobrą stronę i Reksia czekają już same wspaniałe chwile! 
 
  • Reksio
  • Reksio
  • Reksio
 
 
 
12.07.2021


Niesamowita wiadomość! Reksio znalazł dom! Z niecierpliwością czekamy na pierwsze zdjęcia i mamy nadzieję że w jego życiu teraz wszystko już zacznie się układać! Powodzenia Reksiu. 
 
18.05.2021
 

Kochani, 

Reksio po 2 miesiącach zaciętej walki ze wszelkimi przeciwnościami losu i chorobami, wrócił do swojego lepszego stanu. W marcu został on odebrany interwencyjnie, z drastycznych warunków. Bardzo długo zmagał się z chorobami, których nabawił się przez swoich oprawców. Dzięki Wam – darczyńcom, jest już w dużo lepszym stanie i dziś, kiedy już żadna krzywda mu się nie stanie, a jego życie będzie dużo lepsze i bezpieczniejsze, może zacząć rozglądać się za domem adopcyjnym. Bardzo serdecznie dziękujemy za każdą pomoc dla Reksia, to z pewnością bardzo dużo dla niego znaczy. Wspólnie pokazaliśmy mu, że nie jest on obojętny temu światu i też zasługuje na, choć cień dobroci. Reksio jest bardzo miłym psiakiem i nie ma z nim żadnych problemów ani z ludźmi, ani innymi zwierzaczkami. Jest bardzo ciekawy świata, to przekochany piesek, który chciałby doświadczyć w życiu jeszcze, choć odrobinę czułości i miłości od swojego Pana, ponieważ tego od zawsze mu brakowało…
 
 
Jeśli chcesz podarować dom Reksiowi, odwiedź stronę z formularzem, wypełnij i poczekaj. Kto wie, może to właście Tobie Reksio jest przeznaczony.
 
 
 
25.03.2021 r.
 
Opowieść o Reksiu to historia o ludzkiej bezmyślności, braku empatii i obojętności wobec zwierzęcia, które nawet głodzone i chore, niezmiennie patrzyło kochającym wzrokiem na swoich oprawców. Na ludzi, którzy na Reksia nie zasłużyli. Tak jak nie zasłużyli na żadnego innego psiaka ani na żadne inne zwierzę.
 
Reksio został odebrany w stanie skrajnego zaniedbania. Lizał nas po rękach, gdy go nieśliśmy. Bezbronny i bez sił, by ustać na własnych nogach, oglądał się na ludzi, od których go zabieraliśmy. Chyba nie do końca wierzył, że po latach cierpienia jeszcze cokolwiek może się zmienić. A może, gdy każdy dzień był dla niego walką o przetrwanie, nie miał już siły ani czasu, by marzyć o lepszej przyszłości.
 
Pies niemal konał nam na rękach. To, z jakimi trudnościami i bólem musiał się zmagać ostatnimi dniami, pokazuje jego dramatyczny stan. Reksio jest bardzo wychudzony i odwodniony. Przez zaniedbanie swoich właścicieli musi teraz walczyć o życie. Nie wiemy, czym dla niego skończy się ta bitwa, ale zrobimy co w naszej mocy, by mu pomóc.

 

Reksio cierpi. Zwykłe jedzenie zadaje mu tak wiele bólu, że nie chce w ogóle przyjmować pokarmu. Nie potrafi sam ustać na łapkach dłuższej chwili… Nie wiemy, jak można było doprowadzić psa do takiego stanu. Jak można było stać obojętnie obok i nie pochylić się nad jego losem.
Reksio jest w klinice. Pilnie trzeba mu zapewnić  podstawową opiekę i najlepsze leki wraz z diagnostyką i leczeniem.
Jeśli się uda, w co mocno wierzymy, wyjdzie z kliniki i trafi do psiego hotelu, gdzie kilka dni lub tygodni będzie trwała rehabilitacja. Jednak przed tym wszystkim przejdzie szereg badań, które pomogą stwierdzić, co tak naprawdę mu się przytrafiło. Pies jest w stanie agonalnym i wymaga natychmiastowego leczenia, w przeciwnym razie może dojść do najgorszego.
 

Bardzo prosimy o pomoc w leczeniu Reksia. Zdjęcia pokazują, jak bardzo poturbowało go życie z niewłaściwymi ludźmi, życie w miejscu, do którego nigdy nie powinien trafić żaden pies. Podarujcie Reksiowi nadzieję na to, że jeszcze będzie miał dobry i kochający dom, to może i na razie jest tylko jego marzeniem, ale jeśli tylko uda się go wyleczyć to, jak najbardziej realnym. Nie odwracajcie się od nieszczęścia, jakie los zaserwował Reksiowi, w Was nadzieja na to, że jego życie nie zakończy się w tak podły sposób.