Pomóż credit card
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY BLIKA
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY WIADOMOŚCI SMS
Jeśli kochasz zwierzęta, wyślij SMS o treści CENTAURUS (numer uzależniony jest od kwoty, którą chcesz wesprzeć naszą Fundację):
- pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
- pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
- pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
- pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Dziękujemy. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
POMÓŻ
PRZEKAŻ DAROWIZNE NA "Rafi"
paypal
Akcja robiona w ramach kampanii
Kochaj Mądrze
Dokonaj Darowizny z imieniem
Rafi
NA PKO BP

15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław

Możesz pomóc
Wyślij SMS

o treści Rafi

– pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
– pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
– pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
– pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Rafi
Nasza historia

Palawan, wyspa słonecznych Filipin. Daleko od Ciebie. Ale zamknij oczy. Zabiorę Cię tam dzisiaj. Zobaczysz rajskie plaże, krystaliczną wodę oraz cierpienie. Ale nie otwieraj oczu. Bo masz moc, by to cierpienie przekuć w radość. Cierpienie należy do zwierząt. Bo Filipiny to nie miejsce dla łap i ogonów. Psie życie jest tutaj niewiele warte, w zasadzie mniej niż zero. Jednym z takich psich żyć jest Rafaela. Nazwaliśmy ją w skrócie Rafi. Łysa, wychudzona, brudna i pełna ran tułała się po filipińskich slumsach. Na skraju wyczerpania i resztkami sił błaga Cię dziś o pomoc.

Wzbudzała jedynie odrazę. Myślisz, że umiesz wzbudzić w sobie inne odczucia? Weź głęboki oddech. Przesuń swoją dłoń po jej małym, łysym, poranionym pyszczku. Poczuj jak się kuli. Poczuj, jak bardzo chce żyć. Możesz spojrzeć w jej wielkie oczy – nim się zachwycisz, to powiem Ci, że są tak wielkie tylko dlatego, że ona cała jest taka chuda.

Błagała o pomoc wiele razy. W zamian była jedynie brutalnie przeganiana. Wycieńczona i zrezygnowana umarłaby tam zapewne za kilka dni. Ale zauważył ją jeden ze studentów. I nie minął Rafi jak wszyscy. Przystanął, wysunął dłoń jak Ty teraz i zabrał ją ze sobą.

Wstrzymał przeznaczenie. Na chwilę..

Rafi (5).jpeg
Rafi (6).jpeg
Rafi (7).jpeg
Rafi (8).jpeg

Rafi, dzięki pomocy social mediów, trafiła w stanie krytycznym do filipińskiej organizacji, której pomagamy. Od kilkunastu tygodni kupujemy psom żywność, zabraliśmy je do odległej kliniki. Bo tu, gdzie mieści się schronisko, wszystko inne jest odległe. Bo tu, gdzie mieści się to wszystko, to inny świat. Tu nikt tym psom nie pomaga, poza dwojgiem młodych ludzi, którzy sami ledwo wiążą koniec z końcem.

Gdy nasza Janice wróciła od nas na swoje Filipiny – poprosiła nas o pomoc dla schroniska, które zna. A które stoi na krawędzi. Stracili wszystko podczas huraganu Odette w grudniu 2021 – i nigdy nie odzyskali. Bo czas sam w sobie wcale wszystkiego nie goi.

Rafi_2.jpg
Rafi_3.jpg

Rafi ma niedowagę. Chorobę skóry. Jest niedożywiona i bardzo zarobaczona. Nie wiemy co jeszcze. Rafi potrzebuje pilnego transportu na klinikę, pełnej diagnostyki, pełnej michy naprawdę dobrej karmy. I serca. Serce jej tam dadzą, co do tego nie mamy wątpliwości. Reszta jest poza ich zasięgiem.

Ona zwyczajnie stoi dziś na progu życia i śmierci. Do Ciebie należy decyzja, gdzie pójdą jej psie, wyłysiałe łapy.

Bez Ciebie nie zrobimy dla Rafi cudu.
Bez Ciebie tu, na rajskich wyspach, nie będzie happy endu.

Rafi_1.jpg

———————————————
Zobacz codziennie życie i przygody naszych zwierząt, naszą walkę, sukcesy i te mniej piękne chwile – codzienne publikacje na Instagramie:
https://www.instagram.com/f_centaurus/