Pomóż credit card
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY BLIKA
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY WIADOMOŚCI SMS
Jeśli kochasz zwierzęta, wyślij SMS o treści CENTAURUS (numer uzależniony jest od kwoty, którą chcesz wesprzeć naszą Fundację):
- pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
- pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
- pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
- pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Dziękujemy. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
POMÓŻ
PRZEKAŻ DAROWIZNE NA "Mela"
paypal
Akcja robiona w ramach kampanii
Kochaj Mądrze
Dokonaj Darowizny z imieniem
Mela
NA PKO BP

15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław

Możesz pomóc
Wyślij SMS

o treści Mela

– pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
– pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
– pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
– pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Mela
Nasza historia

„Pogodzenie się z czymś nie musi oznaczać, że się poddajemy." Tove Jannson

Pogodzono się z tym, że Melania jest bardzo chora. Pogodzono się z tym, że Melania doświadcza bólu. Pogodzono się z tym, że Melania musi mieć przeprowadzoną operację. Pogodzono się też z tym, że już nigdy nie wróci do pełnej sprawności. Pogodzono się na tyle, na ile można. Ale to wcale nie oznacza, że się poddano. Zupełnie przeciwnie. To właśnie teraz zaczyna się największa i najtrudniejsza walka. Walka o przetrwanie. Walka o ukojenie. Walka o zdrowie. Walka o wyleczenie. Pogodzono się z tym, że Melania wymaga specjalistycznej opieki. Pogodzono się z tym, że będzie trudno. Będzie ciężko. Czasem nawet dramatycznie. Ale się nie poddano. Zaczęła się walka o Melanię. Walka, którą wygrać możemy tylko razem.

Melania to psiak, który ma 4 lata i 3 miesiące. Zawsze wesoła, zawsze gotowa do zabawy, zawsze pełna energii. Ale od jakiegoś czasu coś się zmieniło. Dzisiaj nie ma już chęci na zabawy. Nie ma siły na spacery, bieganie za piłeczką. Pojawiły się u niej duże problemy z chodzeniem. Nie potrafi już normalnie funkcjonować. Potrafisz wyobrazić sobie, co musi czuć teraz pies, który odkąd pamięta był zawsze w ruchu? Zawsze w pełni sił. Zawsze gotowy do zabawy. Dzisiaj przesypia całe dnie, leży przygnębiony, bo nie może nigdzie wyjść. Dzisiaj jest już po badaniach. Dzisiaj wie już , co mu dolega. Diagnoza była najgorsza. Zerwanie więzadła krzyżowego. A przy tego typu urazie, konieczna jest operacja. Melania miała wykonany test kompresyjny. Okazał się on obustronnie dodatni. Przy wykonywaniu testu Melania wiele się wycierpiała. Ból był niemal nie do zniesienia.

Melania przeszła wiele. Ile się wycierpiała i ile zniosła bólu wie tylko ona sama. Straszliwa diagnoza, bolesne badania, rozpacz i smutek rodziny. To teraz wszystko z czym musi się mierzyć. Psinka czeka na operację. Jednak koszty leczenia są ogromne. Stawy, które może mieć wszczepione to koszt 2 500 złotych za jeden. Melania potrzebuje dwóch. Łatwo więc policzyć, jakie to kwoty. Operacja stawów jest niezbędna. A wybór tej metody pozwoli Melani na swobodne poruszanie się, na wykonywanie podstawowych funkcji życiowych, na namiastkę normalności. Melania nieśmiało prosi o pomoc. Bo droga jaką musiała przebyć była trudna i kosztowna. Jest wyczerpana. A jedyne o czym marzy, to o ukojeniu w bólu. O tym, żeby znów wstać i iść na spacer. O tym, żeby znów cieszyć się z każdego dnia. O tym, żeby nie czuć strachu i niepewności. I o tym, żeby jej rodzina nie musiała się o nią więcej martwić. Bo to jeszcze nie koniec. Melania wygrała pierwszą rundę. Pomożesz wygrać jej całą walkę? Tę ostateczną. Walkę o zdrowie i życie.

Pomożesz Melani?

Termin operacji jest ustalony na 29 kwietnia na godzinę 10:00. By sunia mogła mieć ją, potrzebne są na nią środki.


Aktualizacja

Kochani,

przekazujemy wieści od opiekunów Meli. 

"Melania jest po pierwszej operacji jednej łapki, wysyłamy zdjecia w załaczniku. Na początku operacji okazało się, że metoda TTA, mogłaby w przypadku Melanii okazać się nieskuteczna i sunia miałaby w późniejszych czasach problemy dlatego lekarz zdecydował zrobić operację łapki metodą TPLO.

Termin drugiej operacji będzie zależał od regeneracji pierwszej łapki. Myśle ze będzie to za ok. 2,5 miesiaca. Za miesiąc mamy wizytę kontrolna u dr. Olkowskiego, wtedy myśle będzie już pewny termin kolejnej łapki."

 

Ponieważ zmieniona została metoda operacji, wzrosły też jej koszty.

Mela potrzebuje jeszcze 1100 zł by mieć środki na operacje drugiej łapki. Tym samym zbiórka zostaje przedłużona, a jej kwota podniesiona o brakującą sume.

Dziękujemy za wsparcie jakie jej okazaliści i prosimy, pomóżcie jej uzbierać środki na operacje drugiej łapki. W Was jedyna nadzieja.

 

Faktura za pierwszą operację 

Aktualizacja

Kochani, przesyłamy wieści od Meli.

"Miałyśmy kontrolę z Melania u dr. Olkowskiego. Łapka, która jest po operacji jest w świetnym stanie, staw się przyjął i Melania w pełni obciąża łapkę. Druga łapka niestety ma się coraz gorzej, druga operacja jest konieczna, ponieważ może dojść do degradacji. Wstępnie umówiliśmy termin drugiej operacji na 10.08.2020 10:00. Jeżeli uda się rozbierać resztę pieniążków na zbiórce pojedziemy w tym terminie."
 

 

Mela szykuje się do kolejnej operacji i nadal potrzebuje Waszego wsparcia.
 
 

 

 Aktualizacja

Kochani, te podziękowania są dla Was.

"Witam Serdecznie,
Chciałam bardzo podziękować za wszystko co Państwo zrobili dla Melanii. Jesteśmy po drugiej operacji, Melania czuje się już lepiej, drugiego dnia po zabiegu piła i jadła. W załączaniu przesyłam zdjęcia suni z ostatnich dni. Dziś jedziemy na ostatnią kroplówkę do naszego internisty i kontrolę. 
"Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz" – dziękuję.
Będziemy cały czas wysyłać wiadomości o postępach w funkcjonowaniu Melanii. 
Z poważaniem,
Patrycja"

My też przyłączamy się do podziękowań za pomoc dla Meli. Jak zwykle, nie zawiedliście!

 

 

 

 

04.01.2021

Kochani! Mamy kolejne wieści od Melanii, przeczytajcie!

"Droga Fundacjo,
 
Piszę do Państwa w imieniu swoim i Melanii z wielkimi podziękowaniami za to co dla nas zrobiliście, Melania przeszła dzięki Wam dwie operacje stawów i dziś biega szczęśliwa, nie cierpi, nie zmaga się z wychodzeniem na spacer, cieszy się każdym dniem a ja jako jej właściciel przy tym czerpie ogromna radość! Nic lepszego nie mogło nas spotkać jak ludzka pomoc i Państwa fundacja. 
 
Przesyłamy wiadomości, ze Melania jest już w dobrej formie, wychodzi na spacery i swobodnie się porusza. W nowym roku jedziemy jeszcze do dr. Olkowskiego aby sprawdził jak to wyglada. 
 
W załączniku zdjęcie Melanii z ostatnich dni, życzymy na święta dużo spokoju, zdrowia i dużo miłości, aby podopieczni fundacji mieli jak najlepiej i byli takimi szczęściarzami jak Melania! Dziękujemy z całego serca"
 
 
  • Mela
  • Mela
  • Mela