Pomóż credit card
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY BLIKA
1.Wybierz kwotę darowizny:
2.Wpisz kod i zapłać z blikiem:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY WIADOMOŚCI SMS
Jeśli kochasz zwierzęta, wyślij SMS o treści CENTAURUS (numer uzależniony jest od kwoty, którą chcesz wesprzeć naszą Fundację):
- pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
- pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
- pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
- pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Dziękujemy. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
POMÓŻ
PRZEKAŻ DAROWIZNE NA "Bolek i Lolek"
paypal
Akcja robiona w ramach kampanii
Kochaj Mądrze
Dokonaj Darowizny z imieniem
Bolek i Lolek
NA PKO BP

15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław

Możesz pomóc
Wyślij SMS

o treści Bolek i Lolek

– pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
– pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
– pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
– pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Bolek i Lolek
Nasza historia

23.09.2020

Słodziaki Bolek i Lolek gotowi do adopcji! Chłopcy są zdrowi, grzeczni i bardzo kochani! To dzięki Wam ich los się odmienił!  

 Masz możliwość podarowania im domu? Wypełnij FORMULARZ.

  

24.08.2020

Bolek i Lolek choć nie żyją na tym świecie długo, już na własnej skórze przekonali się co to znaczy odrzucenie i samotność. Nikt nie lubi odrzucenia, ale niektórzy nie lubią bardziej. Cierpią mocniej i dłużej. A kiedy spotyka ich też samotność, dotyka w całości, pochłania bez reszty. I tak był właśnie świat Bolka i Lolka. Dwa psy. Porzucone, odrzucone, niechciane, odtrącone, odstawione od piersi, pozostawione w wielkim świecie. Bycie porzuconym raz na zawsze zmieniło ich niedawno rozpoczęte życie.

Upał. 35 stopni Celsjusza. Znasz to, prawda? Słońce parzy, intensywne promieniowanie sprawia, że na całym twoim ciele występują kropelki potu. Masz problem z normalnym oddychaniem, promienie słoneczne drażnią twoje oczy i skórę. A w koło tylko mury i kamienie, które nagrzewają się tak mocno, że temperatura jest jeszcze wyższa. Schłodzona woda w butelce szybko się nagrzewa, ty w pośpiechu szukasz cienia, żeby choć trochę poczuć ulgę. Pośpiesznie szukasz auta na parkingu, żeby włączyć klimatyzację. Ostatkami sił przemierzasz przez miasto, żeby w końcu wbiec do domu i w końcu się schłodzić. Chowasz się przed słońcem i w końcu oddychasz z ulgą. A co ma począć ten, który nie ma się gdzie schronić? Co ma począć ktoś, kto nie ma gdzie uciec? Co ma począć pies, który jest na tym świecie zupełnie sam? Bolek i Lolek porzuceni przez matkę, za cały swój świat uważali dotąd ten ciasny kąt przy stodole. Bez pożywienia i bez picia, tak trwali razem, zdani tylko na siebie. Bez pożywienia i bez picia, upalne lato, samotność i strach.

Jest ich więcej, to pewne. Świat jest pełen porzuconych, samotnych i złamanych psów. Świat jest pełen niesprawiedliwości i okrutnych czynów. Ale jest też pełen współczucia i bezinteresownej pomocy. I właśnie takich osób potrzebują na swej drodze Bolek i Lolek. Współczujących, bezinteresownych i gotowych, by ich wesprzeć. Dwa małe pieski, które nie zaznały ciepła matki, nie wiedzą co to miłość i opieka. Dwa małe pieski, które nie znają jeszcze świata, nie wiedzą ile w nim dobra, a ile zła. Bolek i Lolek potrzebują teraz pomocy. Musimy pokazać im, jak wygląda świat. I chociaż od samego początku nie mają tu łatwo, z naszym wsparciem mają jeszcze szanse na nowe życie. Potrzebne są środki na wizytę u weterynarza, na odrobaczenie, odpchlenie, sterylizację i kastrację psów. Bolek i Lolek muszą też mieć wykonane odpowiednie szczepienia i być karmieni specjalistyczną karmą. A kiedy już dojdą do siebie, ważne będzie, aby zapewnić im domowy hotelik, do którego trafią po leczeniu. Nikt nie lubi odrzucenia, ale niektórzy nie lubią bardziej. Dla Bolka i Lolka to sprawa życia lub śmierci. I to dosłownie. Trzymamy ich cały świat w rękach, nie możemy sprawić, aby znów czuli się samotnie. Nie możemy pozwolić, aby ich świat zawalił się drugi raz. Jostein Gaarder pisał, że „jesteśmy na tym świecie tylko jeden raz. Pojawiamy się tutaj zaledwie na chwilę”. Bolek i Lolek też. Nie bedą mieć drugiej szansy.