Pomóż credit card
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY BLIKA
1.Wybierz kwotę darowizny:
2.Wpisz kod i zapłać z blikiem:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY WIADOMOŚCI SMS
Jeśli kochasz zwierzęta, wyślij SMS o treści CENTAURUS (numer uzależniony jest od kwoty, którą chcesz wesprzeć naszą Fundację):
- pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
- pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
- pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
- pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Dziękujemy. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
POMÓŻ
PRZEKAŻ DAROWIZNE NA "Okruszka"
paypal
Akcja robiona w ramach kampanii
Kochaj Mądrze
Dokonaj Darowizny z imieniem
Okruszka
NA PKO BP

15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław

Możesz pomóc
Wyślij SMS

o treści Okruszka

– pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
– pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
– pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
– pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Okruszka
Nasza historia

04.01.2021

Okruszka już po swojej pierwszej wigilii z nową rodziną. Z pewnością jest bardzo szczęśliwa, z tego że udało jej się w końcu znaleźć kochający dom, w którym będzie mogła spokojnie żyć i odpoczywać. Życzymy jej oraz jej nowym opiekunom, samych wspaniałych chwil oraz szczęśliwego nowego roku!

 

24.12.2020

Okruszka ma dom! Po wielu tygodniach poszukiwania, Okruszka w końcu znalazła upragniony dom w którym spędzi jeszcze tegoroczną wigilię!

 

16.11.2020

Kochani, Okruszka już jest gotowa do adopcji! Szuka kochającego domu bez kotów. To bardzo miła i pozytywna suczka, jest wulkanem energii dlatego potrzebuje osoby która zapewni jej dużo ruchu oraz rozrywki.

Jeśli chciałbyś podarować dom Okruszce, do czego gorąco zachęcamy, wypełnij formularz adopcji stacjonarnej lub napisz do nas na [email protected] Masz pytania? Zadzwoń – 535 162 322 Norbert 

 

  • Okruszka
  • Okruszka
  • Okruszka
  • Okruszka

 

Okruszka patrzy błagalnie w obiektyw. Podwija pod siebie łapki, zwija się i rozciąga. Weterynarz wykonuje kolejne wstępne badania i z niedowierzaniem kręci głową. MY stoimy obok i czujemy bezradność. Okruszka tylko cicho popiskuje, pełna pokory pozwala robić ze sobą wszystko. I cierpliwie czeka na koniec. Cierpliwości nauczyło ją życie, Okruszka jest mistrzynią. Zawsze musiała milczeć i słuchać. I rodzić. Tak wiele już zniosła, a przed nią jeszcze wiele kolejnych dni. Za moment do miejsca, z którego została zabrana, chcemy pojechać z ekipą filmową. Bo dramat Okruszki już się kończy, ale wielu zwierząt nadal trwa.

 

 

Pseudohodowle to gorący temat. Niby wszyscy wiedzą, że psów bez zarejestrowanej hodowli sprzedawać nie wolno, ale ogłoszenia wypełniają portale internetowe po brzegi. "Oddam za darmo" – gdy zadzwonisz – zamienia się w 500 zł albo nawet 2000 zł. To zależy od rasy i chciwości hodowcy. Psy często nieszczepione, niedożywione, trzymane piętrowo w klatkach czy starej budzie dla psa. Matki hodowlane eksploatowane daleko poza granicami przyzwoitości zasilą kiedyś schroniska dla bezdomnych zwierząt. Taka byłaby pewnie historia Okruszki, gdyby nie zaalarmował nas pewien człowiek, którego to wszystko mocno poruszyło.
 
 
 

Okruszka to obraz rozpaczy, to wołanie o natychmiastowe zmiany w prawie. Suczka ma grzyba na uszach, alergię pokarmową, odparzenia na wszystkich czterech zmęczonych życiem łapach. Ma ropomacicze, przerośnięte pazury i ranę w sercu. Bo takie życie musi boleć, nie tylko fizycznie. Pies z natury jest człowiekowi oddany i potrzebuje tego człowieka jak powietrza – ot, potrzeba serca. Okruszka trafiła na mur, pełna oddania robiła jednak to, co musiała. Kiedy była szykowana do drogi – właściciel bez kozery wyjął szczepionki i sam zaszczepił psa. Wcześniej nie było sensu. Na wściekliznę. I długopisem w książeczce zaznaczył jakieś strzałki. Od kogo miał szczepionkę, kto pozwala na taki proceder i łamanie prawa..? Zamierzamy działać w tej sprawie i w obronie pozostałych zwierząt w tej pseudohodowli. Tymczasem jednak prosimy Was o pomoc dla Okruszki, dzielnej psiej mamy, która nie miała szczęścia trafić pod odpowiedni adres.

Jeśli możesz i chcesz, wesprzyj Okruszkę w diagnostyce i leczeniu, bo mimo pracy na pełen etat i poświęceniu całego życia, Okruszka nie ma dziś grosza przy duszy, aby siebie uratować. Możesz przekazać darowiznę z tytułem OKRUSZKA na konto PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350.