Pomóż credit card
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
Wybierz kwotę darowizny:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY BLIKA
1.Wybierz kwotę darowizny:
2.Wpisz kod i zapłać z blikiem:
Wpłata
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ PRZY POMOCY WIADOMOŚCI SMS
Jeśli kochasz zwierzęta, wyślij SMS o treści CENTAURUS (numer uzależniony jest od kwoty, którą chcesz wesprzeć naszą Fundację):
- pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
- pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
- pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
- pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Dziękujemy. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
POMÓŻ
PRZEKAŻ DAROWIZNE NA "Stasiu"
paypal
Akcja robiona w ramach kampanii
Kochaj Mądrze
Dokonaj Darowizny z imieniem
Stasiu
NA PKO BP

15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław

Możesz pomóc
Wyślij SMS

o treści Stasiu

– pod numer 74444 (koszt 4,92 zł z VAT),
– pod numer 79799 (koszt 11,07 zł z VAT),
– pod numer 91979 (koszt 23,37 zł z VAT),
– pod numer 92579 (koszt 30, 75 zł z VAT).

Stasiu
Nasza historia

czerwiec 2022

Stasiu i Natasza są nierozłączni! ❤

22stasiu1.jpg

marzec 2016

Stasiu zakwalifikował się do adopcji realnej i pojechał do nowego domu.

 

Aktualizacja

Stasiu jest ostatnim przedstawicielem leśnych koni, których kilka ocaliliśmy w roku 2010. Kilka firm bankrutujacych w naszej okolicy wyprzedawało na rzeź leśne konie – konie, które swoje dni poświeciły na mozolną pracę w lesie u boku człowieka, ciągnąc  drewniane bele między drzewami, konie dzięki którym powstała droga szybkiego ruchu pod Zieloną Górą. Leśna Lola trafiła do adopcji. Leśna Karolinka obecnie czeka na operację, zaś Leśna Balbinka trafiła do adopcji pod Warszawę. Stasiu, ostatni z ratowanych leśnych koni, który najwięcej lat przepracował w lesie, pozostał u nas, abyśmy wszyscy pamiętali, ile leśny koń poświęca sił i pracy na ludzkie życzenie i jak człowiek chciał mu za to odpłacić, ale znalazł się wspaniały dom adopcyjny dla Stasia i niedługo wyjedzie.

maj 2010

Lola jest zaświerzbiona, przez co bardzo nerwowa. Została już poddana kąpieli i czeka teraz na kowala. Brakuje jej też trochę wagi, ale ma ogromny apetyt.

Stasiu to istny anioł i już ulubieniec dzieci. Łagodność we własnej osobie. Również czeka na kowala, gdyż kopyta obydwu koni pozostawiają wiele do życzenia. Konie mają już za sobą ucieczkę przez nasze drągi na przyboczną łąkę. Otóż Lola najpierw uciekła z myjki łamiąc ogrodzenie – kiedy wreszcie udało nam się ją złapać na łące i wprowadziliśmy przez stajnię na padok – na próżno szukała Stasia. Staś bowiem, nie widząc Loli, która w tym czasie brała kąpiele, przeszedł ogrodzenie łamiąc dolne belki, co przy jego gabarytach nie było problemem. I wbiegł z rumorem na myjkę, na pomoc swojej Loli. W końcu, po godzinie, obydwa wyszorowane konie znalazły się razem na padoku i wzięły się za rozbieranie balota z sianem. Wszystko to sprawiło, że w ciągu paru godzin podpięliśmy elektrycznego pastucha na całym ogrodzeniu, który wcześniej nigdy nie był potrzebny.

Okazało się potem, ze Stasiu od lat znany był z tego, że przejdzie pomiędzy każdymi belkami i nie ma dla niego „ogrodzenia”, a jeśli nie może przełożyć nóżek – to po prostu ogrodzenie kładzie. Na razie Lola i Stasiu pozostaną pod naszą opieką, potem zaś będziemy im szukać domu adopcyjnego, aby pomagały w hipoterapii.

 

22.04.2010

Stasiu wraz ze swoją towarzyszką Lolą pracował przy zrywce drewna w lesie. Z powodu kłopotów w firmie właścicieli Stasia, oba konie zostały sprzedane handlarzowi. Staś to koń o niezwykle łagodnym charakterze, który po latach pobytu w fundacji znalazł kochający dom adopcyjny.