Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Petycja w sprawie testów na świniach

p01

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Departament Spraw Obywatelskich
Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa

My niżej podpisani żądamy natychmiastowego zaprzestania praktykowania wszelkich doświadczeń na zwierzętach w Polsce, a do tego czasu obowiązku założenia całodobowego monitoringu w laboratoriach, gdzie wykorzystywane są zwierzęta. Często takie miejsce są celowo wygłuszane, bez dostępu osób trzecich, jak tajne laboratoria. W wyniku interwencji między innymi Fundacji Centaurus doszło do nagłośnienia procederu wykorzystywania świnek w eksperymentach na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Pracownicy którzy poinformowali nas o procederze twierdzili, że świnie miały uszkadzane kręgosłupy, przebywały na betonie bez ściółki i bez leków przeciwbólowych. Rzecznik Uczelni twierdzi, że „zwierzęta poddawano zabiegom koniecznym do przeprowadzenia badań, na które uzyskano wszelkie pozwolenia.” (cytat Radio Wrocław)

Prosimy, stań wraz z nami i sprzeciw się takim praktykom. Podpisz już dziś petycję i nigdy więcej nie wyrażajmy zgody na jakiekolwiek testy na zwierzętach, które – w imieniu prawa – zaprzeczają wszelkim standardom humanitaryzmu oraz gwałcą podstawowe prawa zwierząt do życia bez bólu i cierpienia. Tym bardziej, jeśli – jak wyżej – prawo na to zezwala, zmień z nami zatem to prawo.

Prosimy, podpisz, nie bądź obojętny. Razem z nami bądź autorem zmian dla zwierząt.

Pamiętaj aby Twój podpis był ważny musisz go potwierdzić poprzez zatwierdzenie go w otrzymanej wiadomości e-mail. Bez tego, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie uzna go za wiarygodny.

 

Więcej dowiecie się w materiale Radia Wrocław – kliknij tutaj

Podpisz petycję

Pomóż
Podpisz petycję!

Zwracamy się z prośbą o podpisanie poniższej petycji. Nie pozostań obojętny w chwilach kiedy Twój głos ma tak duże znaczenie.

Możesz uratować setki istnień. Dziękujemy za Twoją pomoc!


POMAGAM!
Koszyk