Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

marchewki
Żywność
jedz EKO!

Wybór diety ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, ale także na całą planetę. Olbrzymie monokultury, chemiczne opryski, konserwanty, antybiotyki, dalekie transporty – to wszystko ma wpływ na środowisko, a także na nasz organizm. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, co ląduje na naszych talerzach. Świadomą, odpowiedzialną dietą pomagamy nie tylko sobie, ale także naszej matce Ziemi, którą przecież mamy tylko jedną! Dlatego promujemy lokalne, ekologiczne rolnictwo, ograniczenie plastiku, w który jest pakowana żywność, a przede wszystkim – dietę roślinną! 

Chów zwierząt jest istotnym czynnikiem wpływającym na zmiany klimatu, oczywiście nie można zapomnieć także o cierpieniu milionów zwierząt hodowlanych. Choć rezygnacja z produktów odzwierzęcych jest wspaniałym krokiem w stronę zdrowia i ochrony świata, to jednak często nie wystarcza – warto interesować się, skąd pochodzą warzywa i owoce, z których przygotowujemy nasze potrawy. Czy były pryskane chemikaliami? Czy dana uprawa nie wspiera degradacji środowiska? Czy w danym składzie nie ma czegoś, co powinno nas niepokoić? Dlatego pragniemy pokazać Wam, gdzie znajdziecie najlepsze produkty, a także jak czytać składy. Weganizm nie musi być nudny i monotonny – może być smaczny, kolorowy, sprawiać wiele radości i, przede wszystkim, wzmacniać organizm! Wybierając roślinne, ekologiczne produkty, czytając uważnie składy pomagamy zarówno sobie, jak i planecie.

Depositphotos_390334386_XL
Slow Life

XXI wiek to życie w nieustannym biegu. Staliśmy się niewolnikami czasu z kalendarzami w ręku, usiłującymi zmieścić wszystkie zajęcia w jednym dniu i żałującymi, że doba nie ma trzydziestu godzin. Nieustanny stres, umykający czas, ciągłe napięcie znacząco obniżają jakość naszego życia i przyczyniają się do wielu chorób tzw. cywilizacyjnych. Wierzymy jednak, że w tym codziennym pędzie da się zwolnić! I uważamy, że zdecydowanie warto. Zatrzymanie się na chwilę, odetchnięcie, skupienie na tym, co jest tu i teraz pomaga tak naprawdę odkryć samych siebie. 

Chwila medytacji, przygotowanie dobrego posiłku od podstaw, a potem odkrywanie jego smaku, konsystencji, spacer po lesie, podczas którego wsłuchujemy się w szum wiatru, śpiew ptaków, dotykanie drzew – to wszystko sprawia, że zaczynamy naprawdę być. Dostrzegamy otaczający nas świat, widzimy wszystkie jego uroki i problemy – a dzięki temu możemy szukać rozwiązań.

Odkryj, jak wspaniale jest pobyć ze sobą i skupiać na się danej chwili. Pozwól sobie na odpoczynek od codziennego wyścigu. Wyłącz telefon, komputer. Poszukaj gwiazd na niebie, poczytaj książkę. Rób to, na co masz ochotę i ciesz się tym każdym zmysłem. Wyznacz sobie cele, te naprawdę ważne. Zadbaj o kontakt z bliskimi. Zobaczysz, że jakość Twojego życia niewątpliwie wzrosła. A być może dostrzeżesz rzeczy, które okażą się dla Ciebie bardzo ważne, a na które do tej pory nie miałeś czasu zwrócić uwagi? Slow odmienia życie!


POMAGAM!
Koszyk