Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Ostatnie spotkanie w 2019 roku

nowy_rok

Witaj,

to już nasze ostatnie spotkanie w 2019 roku. Za moment jego koniec. Znowu jesteś starszy. Ja też. Siwych włosów masz więcej albo pojawił się dopiero ten pierwszy i patrzysz zdziwiony. Oglądasz w lustrze głębsze bruzdy okalające usta. Z jednej strony upływ czasu, z drugiej to właśnie Ty te bruzdy zbierałeś latami – tak jak i swoje doświadczenia. Marszczysz czoło, zamyślasz się, chwila refleksji… i dogania Cię coroczne pytanie: czy udało się spełnić postanowienia? Czy dostałeś ten awans, o który się starałeś, czy ukończyłeś kurs i podniosłeś kwalifikacje, czy masz lepsze finanse. A może – będąc niewolnikami kont bankowych i wszelkich zegarów – to, co najważniejsze, a czego tak często nie dostrzegamy, nadal jest przed nami? Może od lat czekają telefony niewykonane? Maile niewysłane? Usta nie ucałowane? Dłonie nie uściśnięte? Dobre uczynki niezrobione?

Kolekcjonujesz zadania na jutro. Na czas, który może nigdy nie nadejść. I umykają – i Tobie, i mi – te najcenniejsze chwile. Bo nie ma nas tu i teraz. Bo zamiast być i doświadczać, stoimy przy Wigilijnym stole i kręcimy filmy albo robimy zdjęcia. Na potem…

Dziś, gdy za moment ruszymy w 2020 rok, życzę i Tobie, i sobie również, by ten nadchodzący czas był czasem dobrym. Pełnym nowych doświadczeń, cudownych znajomości i czasu spędzonego w gronie życzliwym nam ludzi. Bo to jest najważniejsze.

nowy_rok.jpg

A jak dla Centaurusa kończy się 2019 rok?

Ponad 100 ocalonych końskich żyć! Oprócz koni, niezbędną pomoc otrzymała od nas ponad setka psiaków i blisko 80 kotów. Ale to nie wszystko, bowiem wspólnie ratowaliśmy również owce, kozy, ptaki, świnie, króliki i wiele innych. Ponadto, pamiętając, iż nie każdego stać na pokrycie wysokich kosztów hospitalizacji i rekonwalescencji, wsparliśmy leczenie ponad czterdziestu zwierząt prywatnych właścicieli. W miarę możliwości przekazywaliśmy również dary i udzielaliśmy wsparcia finansowego innym organizacjom, bo wierzymy, że dobrem trzeba się zawsze dzielić – zupełnie tak jak Wy dzielicie się nim z nami.
Kolejny rok razem prowadziliśmy ośrodek dla ocalonych zwierząt w Szczedrzykowicach. To wszystko było możliwe wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu! Wsparciu, za które każdego dnia, o każdej porze jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni.
I właśnie dlatego, korzystając z okazji, chcemy kolejny raz z całego serca podziękować Wam za moc wsparcia, jakie okazujecie naszym braciom mniejszym! To wyłącznie dzięki Wam udało się ocalić tak wiele zwierząt w tym roku!
Ten rok był dla nas i dla naszych koni rokiem przełomowym. Po latach poszukiwań najlepszego rozwiązania, nareszcie konie Centaurusa mają możliwość korzystania z naprawdę obszernych pastwisk. Umowa, jaką zawarliśmy z Przemkowskim Parkiem Krajobrazowym, pozwoliła nam zapewnić naszym podopiecznym jeszcze lepsze warunki do życia. Wspierając nas, pomogliście postawić bezpieczne ogrodzenie i niezbędne wiaty. Stworzyliście im raj na ziemi. Jeszcze raz dziękujemy!

grafika_100-1024x640.jpg

Pozdrawiamy serdecznie,

Ekipa Centaurusa

Pomóż
Przekaż darowizne

POMAGAM!
Koszyk