fbpx

Nasze ośrodki

Naszym celem jest stworzenie sieci niedużych ośrodków, z jednym centralnym ośrodkiem, które będą w stanie zapewnić naszym koniom i psom opiekę indywidualnie dobraną do ich potrzeb, a także możliwość poznania naszych podopiecznych niezależnie od miejsca, w którym mieszkasz i odwiedzenia nas osobiście.

Nasze ośrodki

Ośrodek Szczedrzykowice

Szczedrzykowice 10, 59-230
Prochowice

Rezerwat Centaurus

Przemkowski
Park Krajobrazowy

Mini Farma

Szczedrzykowice 10, 59-230
Prochowice

Najbliższe zwiedzanie folwarku w Szczedrzykowicach (Dni Otwarte):

25-26.09.2021 zapraszamy na kolejną edycję Dni Otwartych z Targami Dobroczynnymi.

Przeczytaj przed zwiedzaniem:

1.

Dni Otwarte odbywają się 2 razy w roku. Od 2020 roku połączyliśmy je z Targami Dobroczynnymi.

Podczas imprezy, oprócz pozytywnych interakcji z naszymi podopiecznymi, możecie spróbować wege pyszności, a Wasze pociechy będą bawiły się w najlepsze w strefie dla maluchów.

Zapraszamy!

2.

Prosimy także pamiętać, że do zwiedzania przydatne będą dobre buty (bywa u nas sporo błota) i doza spokoju (zawsze bezcenny przy zwierzętach). Uwaga! Jeśli pogoda będzie deszczowa lub roztopowa – kalosze obowiązkowe!

3.

Należy uzbroić się we własny prowiant, dysponujemy natomiast drewnianą wiatą, pod którą serwujemy wspaniałą herbatę na życzenie.

4.

Koni nie należy pod żadnym pozorem dokarmiać podczas wizyty, jedynie po konsultacji z Przewodnikiem. Wszelkie smakołyki muszą zostać skonsultowane ze względu na różne schorzenia i pełne bezpieczeństwo obydwu stron.

Szczedrzykowice

Ten ośrodek jest głównym ośrodkiem fundacji. Tu również odbywa się adaptacja koni, przygotowanie do przekazania w adopcje. Ośrodek skupia również najbardziej schorowane konie, stare i znarowione, które otrzymują tu szczególna opiekę pod wieloma względami.

Zobacz porcję filmików na naszym kanale na YOUTUBE

Rezerwat Centaurusa

Letnie  miesiące 2019 roku  stały się  dla  nas  i  naszych podopiecznych wyjątkowe, bo po okresie intensywnych przygotowań, zwierzaki korzystały z soczystej trawy. Brakuje nam słów, by wyrazić co czujemy, gdy po wielu latach działalności nasi podopieczni otrzymali możliwość korzystania z takiej ilości zielonych pastwisk. Przez te kilkanaście  lat  było  to  naszym  marzeniem,  jesteśmy  też  przekonani,  że  i  marzeniem ocalonych  koni.  Dziś,  dzięki  umowie  zawartej  z  Przemkowskim  Parkiem  Krajobrazowym, mamy  do  dyspozycji  ponad  300  hektarów  zielonych  użytków.  Choć  nadal  brakuje  nam środków na dokończenie ogrodzeń, chcemy Wam z całego serca podziękować za pomoc przy  tym  projekcie.  To  dzięki  Waszej  pomocy  udało  się  kupić  słupki,  siatkę  leśną, elektryzatory, izolatory, taśmę i wiele innych rzeczy, niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa zwierzakom.

W okresie zimowym kopytni, dla których nie ma zdrowotnych przeciwwskazań pozostają w rezerwacie na „zimowisku” i prawie 40ha do dyspozycji.

Dla kogo ten rezerwat?

Dla ponad 500 koni – tych niechcianych, przegranych, przez niektórych ludzi uznanych za niepełnowartościowe. To dla nich właśnie stworzyliśmy miejsce zupełnie unikalne. Przystań i azyl zarazem, gdzie wszyscy nasi podopieczni mogą przebywać na łonie natury, jednocześnie pozostając pod naszą stałą opieką.

Zobacz porcję filmików z rezerwatu na naszym kanale na YOUTUBE

Mini Farma

Mini FARMA to miejsce niezwykłe. Usytuowana w centralnej części folwarku obejmuje kilka wybiegów dla kucyków, osiołków, pozostałych zwierząt gospodarskich oraz ptactwa.

Spotkasz u nas lamy, świnki, kozy i baranki. Poznasz się z pięknymi gęsiami, kaczką Dziwaczką, przywitasz się z czarnym kogutem i jego kurzymi koleżankami.

Mini FARMA została w całości sfinansowana z funduszy Eko Klubu. Wszystkie zwierzęta na farmie zostały uratowane lub oddane. W imieniu mieszkańców Mini FARMY serdecznie dziękujemy Członkom Eko Klubu za wsparcie.

Mini FARMA  to wspaniałe miejsce na szkolne wycieczki. Nie tylko poznasz zwierzęta gospodarskie i ich zwyczaje, dowiesz się kiedy krowa daje mleko, zobaczysz jak zbudowany jest kurnik i nakarmisz kozy, ale będziesz miał również niepowtarzalną okazję przekonać się z bliska jak funkcjonuje cały Zwierzęcy Folwark, pogłaszczesz osiołka i kucyka, a także zwiedzisz ośrodek dla KILKUSET koni!

Dowiedz się więcej, zadzwoń! Tel. 535 162 322 (Norbert)

Mini FARMA to jeden z projektów dla uczniów – nasz inspektor interwencyjny może odwiedzić Waszą szkołę:  POMAGANIE PRZEZ EDUKOWANIE

Czekają na Twój gest!

ApeleObecnie ratowanePilneSamicaWszystkieZWIERZĘ Z ULOTEK
15 października 2021

Lotna i Lotek (czas do 3 grudnia)

Opowiem Ci moją historię. Jestem matką. Nie ludzką, ale taką końską. To tylko kwestia gatunku.. I to niczego nie zmienia. Urodziłam swoje dziecko i oddałabym za nie życie. I oddam.…
CZYTAJ DALEJ
ApeleObecnie ratowanePilneSamiecWszystkie
2 listopada 2021

Krajka i Krakers (czas do 3 grudnia)

Wezmę Cię w podróż, której nie zapomnisz. Opowiem Ci bajkę. O polskiej wsi. Weź mapę. I jedź powoli wzrokiem. Europa, Polska. Wschód kraju nad Wisłą, ten daleki kraniec, gdzie świat…
CZYTAJ DALEJ
ApeleObecnie ratowanePilneSamicaWszystkie
22 listopada 2021

Stasia (czas do 3 grudnia)

Poznaj Stasię. Jest jednym z tych koni, o których mówi się, że mają 700 lat. Za nią więc 700 lat poczciwości, oddania i służby człowiekowi. Przez owe 700 lat jej…
CZYTAJ DALEJ
ApeleObecnie ratowanePilneSamiecWszystkieZWIERZĘ Z ULOTEK
8 listopada 2021

Pestka i Puder (czas do 3 grudnia)

Jechaliśmy po nie bardzo, bardzo daleko. Palcem po mapie wydawało się, że zajedziemy koło obiadu. Ale palec po mapie nie uwzględnia ani deszczu, który robi ślizgawicę, ani korków na trasie.…
CZYTAJ DALEJ