fbpx

Nasze ośrodki

Naszym celem jest stworzenie sieci niedużych ośrodków, z jednym centralnym ośrodkiem, które będą w stanie zapewnić naszym koniom i psom opiekę indywidualnie dobraną do ich potrzeb, a także możliwość poznania naszych podopiecznych niezależnie od miejsca, w którym mieszkasz i odwiedzenia nas osobiście.

Nasze ośrodki

Ośrodek Szczedrzykowice

Szczedrzykowice 10, 59-230
Prochowice

Rezerwat Centaurus

Przemkowski
Park Krajobrazowy

Mini Farma

Szczedrzykowice 10, 59-230
Prochowice

Najbliższe zwiedzanie folwarku w Szczedrzykowicach (Dni Otwarte):

3.10.2020 – jest to wstępny termin, zależny od zarządzeń w związku z koronawirusem.

W związku z pandemią tradycyjnie zwiedzanie w sobotę raz w miesiącu zawieszone do odwołania.

Przeczytaj przed zwiedzaniem:

1.

Odwiedziny i zwiedzanie ośrodka odbywają się raz w miesiącu ze względu na ogrom obowiązków i równie ogromną odpowiedzialność podczas oprowadzania naszych miłych Gości.

W okresie zimowym odwiedziny organizujemy rzadziej (zerowa frekwencja w poprzednich latach).

2.

Prosimy także pamiętać, że do zwiedzania przydatne będą dobre buty (bywa u nas sporo błota) i doza spokoju (zawsze bezcenny przy zwierzętach). Uwaga! Jeśli pogoda będzie deszczowa lub roztopowa – kalosze obowiązkowe!

3.

Należy uzbroić się we własny prowiant, dysponujemy natomiast drewnianą wiatą, pod którą serwujemy wspaniałą herbatę na życzenie.

4.

Koni nie należy pod żadnym pozorem dokarmiać podczas wizyty, jedynie po konsultacji z Przewodnikiem. Wszelkie smakołyki muszą zostać skonsultowane ze względu na różne schorzenia i pełne bezpieczeństwo obydwu stron.

Szczedrzykowice

Ten ośrodek jest głównym ośrodkiem fundacji. Tu również odbywa się adaptacja koni, przygotowanie do przekazania w adopcje. Ośrodek skupia również najbardziej schorowane konie, stare i znarowione, które otrzymują tu szczególna opiekę pod wieloma względami.

Zobacz porcję filmików na naszym kanale na YOUTUBE

Rezerwat Centaurusa

Letnie  miesiące 2019 roku  stały się  dla  nas  i  naszych podopiecznych wyjątkowe, bo po okresie intensywnych przygotowań, zwierzaki korzystały z soczystej trawy. Brakuje nam słów, by wyrazić co czujemy, gdy po wielu latach działalności nasi podopieczni otrzymali możliwość korzystania z takiej ilości zielonych pastwisk. Przez te kilkanaście  lat  było  to  naszym  marzeniem,  jesteśmy  też  przekonani,  że  i  marzeniem ocalonych  koni.  Dziś,  dzięki  umowie  zawartej  z  Przemkowskim  Parkiem  Krajobrazowym, mamy  do  dyspozycji  ponad  300  hektarów  zielonych  użytków.  Choć  nadal  brakuje  nam środków na dokończenie ogrodzeń, chcemy Wam z całego serca podziękować za pomoc przy  tym  projekcie.  To  dzięki  Waszej  pomocy  udało  się  kupić  słupki,  siatkę  leśną, elektryzatory, izolatory, taśmę i wiele innych rzeczy, niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa zwierzakom.

W okresie zimowym kopytni, dla których nie ma zdrowotnych przeciwwskazań pozostają w rezerwacie na „zimowisku” i prawie 40ha do dyspozycji.

Dla kogo ten rezerwat?

Dla ponad 300 koni, tych niechcianych, przegranych, niepełnowartościowych w oczach wielu. A może 200 koni pięknych, mądrych i doświadczonych? Efekt przerósł nasze oczekiwania i powstało coś, czego na tych ziemiach nie było, dla zwierząt, które bez nas mogą tylko o tym pomarzyć.

Zobacz porcję filmików z rezerwatu na naszym kanale na YOUTUBE

Mini Farma

Mini FARMA to miejsce niezwykłe. Usytuowana w centralnej części folwarku obejmuje kilka wybiegów dla kucyków, osiołków, pozostałych zwierząt gospodarskich oraz ptactwa.

Spotkasz u nas lamy, świnki, kozy i baranki. Poznasz się z pięknymi gęsiami, kaczką Dziwaczką, przywitasz się z czarnym kogutem i jego kurzymi koleżankami.

Mini FARMA została w całości sfinansowana z funduszy Eko Klubu. Wszystkie zwierzęta na farmie zostały uratowane lub oddane. W imieniu mieszkańców Mini FARMY serdecznie dziękujemy Członkom Eko Klubu za wsparcie.

Mini FARMA  to wspaniałe miejsce na szkolne wycieczki. Nie tylko poznasz zwierzęta gospodarskie i ich zwyczaje, dowiesz się kiedy krowa daje mleko, zobaczysz jak zbudowany jest kurnik i nakarmisz kozy, ale będziesz miał również niepowtarzalną okazję przekonać się z bliska jak funkcjonuje cały Zwierzęcy Folwark, pogłaszczesz osiołka i kucyka, a także zwiedzisz ośrodek dla KILKUSET koni!

Dowiedz się więcej, zadzwoń! Tel. 535 162 322 (Norbert)

Mini FARMA to jeden z projektów dla uczniów – nasz inspektor interwencyjny może odwiedzić Waszą szkołę:  POMAGANIE PRZEZ EDUKOWANIE

Czekają na Twój gest!

ApeleObecnie ratowaneSamicaWszystkie
21 stycznia 2021

Kwarta

Wymiana starych, zużytych koni na młode trwa, odkąd koń został parobkiem u człowieka. Wymieniają ośrodki jeździeckie, hodowle, wielu miłośników bez skrupułów sprzedaje na rzeź swoje zwierzęta. Kiedyś przyjeżdżał stary żuk…
CZYTAJ DALEJ
ApeleObecnie ratowaneSamicaWszystkie
21 stycznia 2021

Gienio i Pestka

Szanowni Państwo, pokornie schylamy przed Wami głowy błagając o ratunek dla Gienia i niewidomej Pestki. Zegar bardzo szybko odlicza dla nich czas. W sobotę do 10 rano musimy się po…
CZYTAJ DALEJ
ApeleObecnie ratowaneSamicaWszystkie
20 stycznia 2021

Miła

Miła to koń zimnokrwisty. Duża, masywna, ciężka i niezbyt szybka. To spokojna klacz o dobrym charakterze.  Może i by znalazła jakiegoś amatora, gdyby nie to, że charakter to zbyt mało,…
CZYTAJ DALEJ
ApeleObecnie ratowaneSamicaWszystkie
19 stycznia 2021

Perełka

Starą Perełkę siłą wyciągają na podwórze, niemal ją wynoszą. Cienka lina zaciska się na szyi i nie puszcza. Gdy staje na twardym betonie na powykrzywianych, trzęsących się nóżkach, małe chrapki…
CZYTAJ DALEJ