518 569 487
518 569 488
512 52 52 52 EKO KLUB
EKO KLUB
PayPal Wybierz kwotę darowizny:
20 zł
50 zł
100 złOlbrzym

Data dodania: 26.02.2018 r.

Olbrzym

Tegoroczny targ w Skaryszewie i Olbrzym. Koń, którego wszyscy wytykali palcami z niesmakiem i krzyczeli, że "nie miał prawa się tu znaleźć!". "Bo przecież Centaurus miał zapewnić, że nie będzie brzydkich koni" - mówili oburzeni inni. Organizacje i osoby prywatne wrzucały sobie Olbrzyma na swoje strony na Facebook i szydziły z nieudolności działań gminy.

Olbrzym stał się pretekstem do kolejnych przepychanek, udowadniania kto gorszy, a kto lepszy, kogo można pogrążyć jego obecnością - może Policję? A może Inspektorat? A może od razu Burmistrza Skaryszewa?

A sam Olbrzym? Stoi jak stał, wśród gapiów, których oburzenie na nic mu się zdało, bo chodziło chyba tylko o wyrzucenie negatywnych emocji. Trafiło na właściciela Olbrzyma. Tylko konia żal. Kulawego konia.

Natychmiast zgłosiliśmy tę sytuację Inspekcji Weterynaryjnej, która jednoznacznie orzekła, że koń w takim stanie zdrowia nie miał prawa zostać przepuszczony przez bramki. A jednak został. I w żaden sposób nie chciał zniknąć z oczu oburzonych i zniesmaczonych ludzi.

Inspekcja nakazała usunięcie Olbrzyma z terenu skaryszewskiego targu. Wtedy naszła nas refleksja - przecież on nadal będzie żył, ledwo idzie, ledwo stoi, jaki może być jego los? 

Nie trafi na ubój - to mu dziś zapewniliśmy.  Ale widząc jego ogromne cierpienie, trudno czuć zwycięstwo. Było mało czasu, bo właściciel chciał szybko usunąć konia z targu - i albo my go kupimy, albo zniknie wraz z gospodarzem. Dzięki Wam Olbrzyma udało się odkupić. 

Zaprzyjaźniona z nami organizacja zaoferowała dla niego dach nad głową, ale koń jest chory i wymaga intensywnego i długotrwałego leczenia. Potrzebne są środki, aby ten gigant, mógł normalnie chodzić. Aby kiedyś mógł jeszcze pobiec. Dziś może jedynie oglądać jak galopują inne konie, bo ból kopyt jest tak duży, że sam nie może się z nimi ścigać.

Olbrzym ma tylko 5 lat. Ma też zaawansowanego rzekomego raka kopyt. Leczenie będzie długotrwałe i kosztowne. Potrzebne są też środki na kastrację. Na suplementy i częste wizyty kowala. Stan konia jest bardzo poważny, a rokowanie ostrożne. Leczenie będzie trwało wiele miesięcy. Ale trzeba spróbować. 

Prosimy Was o pilną pomoc!

 

Aktualizacja 09.04.2018

Mijają kolejne tygodnie, Olbrzym od ponad miesiąca przebywa w klinice pod Wrocławiem. Weterynarze nie pozostawiają złudzeń, leczenie jest dopiero na początku długiej, żmudnej drogi ku polepszeniu zdrowia Olbrzyma. A tenże nie należy do najgrzeczniejszych pacjentów, więc tym trudniej zaopiekować się jego schorowanymi kopytami.

Rzekomy rak kopyta zaatakował przednie kopyta, i tylne prawe. To nie jest jedyne schorzenie, które wymaga leczenia, stwierdzono również przewlekły ochwat na obie przednie nogi. Oznacza to, że proces wyprowadzenia Olbrzyma z tak głębokich zmian chorobowych będzie długotrwały.

Nie jesteśmy w stanie wyrazić wdzięczności za dotychczasowe wsparcie. Dziękujemy Wam.

Choć życie Olbrzyma nie jest już zagrożone okrutnym końcem w rzeźni, jednak jego zdrowie wymaga interwencji.

W jego imieniu prosimy Was o pomoc w leczeniu, w opłaceniu koniecznego pobytu w klinice.

Prosimy, pomóżcie wyzdrowieć Olbrzymowi, aby mógł cieszyć się wiatrem w grzywie, aby mógł poznać radość z galopad, aby nie cierpiał. 

 

Aktualizacja 07.08.2018

Olbrzym pozdrawia z kliniki. Jest ulubieńcem wszystkich!

Leczenie w toku, rokowania są ostrożne, bo i choroba kopyt jest poważna i rozległa.

Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy partycypować w jego pobycie w klinice, a jego droga ku lepszemu trwa.

W imieniu Olbrzyma, jego Opiekunów oraz naszym - dziękujemy!

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 74567 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Olbrzym" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin

ZAMÓW
NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z tym, co się dzieje w świecie zwierząt, przyrody i ekologii. Zapisz się do naszego newslettera!

WYSZUKIWARKA

Czekają na Twój gest!
Dora
Dora
Stara Dora grzecznie wychodzi z obory. Jest spokojna i uległa. Rozgląda się, wciąga chłodne, wilgotne powietrze i długo zanosi się kaszlem. S
więcej
WESPRZYJ
Laura
Laura
 "Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem" Paul McCartney     Laura wysoko zadziera głowę,
więcej
WESPRZYJ
Sony
Sony
Sony potrzebuje dziś Waszego wsparcia! Konie, które do nas trafiają, mają za sobą różne historie. Opowieść Sony'ego jest jednak bardziej ni
więcej
WESPRZYJ
Ambra
Ambra
Ambra pochodzi z dużej hodowli koni. Stajnia, w której zaczęło się jej życie nie miała zbyt dobrej opinii i kilka lat temu upadła. Część
więcej
WESPRZYJ
Selena
Selena
Targi koni to haniebna tradycja, bez której w XXI wieku nadal nie możemy się obejść. Żywe, czujące zwierzęta są tylko towarem zwożonym do
więcej
WESPRZYJ
Staruszki
Staruszki
Czy wiesz, że... nie tylko ludzie potrzebują wizyt dentystycznych?    Nasi końscy staruszkowie wprawdzie nie mają co liczyć na p
więcej
WESPRZYJ

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wrocław

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Dołącz do nas!

Tylko 1zł dziennie
Wspieram!


Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie