EKO KLUB
PayPal Wybierz kwotę darowizny:
20 zł
50 zł
100 złMania

Data dodania: 08.08.2017 r.

Mania

Poznajcie Manię. Mania jest świnią. Maszynką do produkcji mięsa. Dziś znowu ma przychówek i pięć maluchów kręci się wokół swojej mamy Mani. To ostatni miot w jej życiu. Mania lata świetności ma już za sobą, mioty coraz mniej liczne, a i sama nie jest okazem opasienia. Dlatego właściciel zdecydował, że gdy jej dzieci podrosną, tym razem w komplecie pojadą do ubojni.
 

Litujemy się nad końmi, które niosły nas na swoich grzbietach przez historię. Pochylamy się nad psami i kotami, dokarmiamy gołębie i kaczki. I obojętnie mijamy zwierzęta gospodarskie. A w sklepach półki uginają się pod szynkami, karkówkami, schabami. Widzimy obiad, a nie fragment, chwilę temu żywego, zwierzęcia.
 

Manię znamy od lat. Jej właścicielem jest gospodarz, u którego czasem kupujemy siano. Gdy przyjeżdżaliśmy, zaciekawiona wyglądała ze swojej okratowanej komórki. Latem potrząsała głową i, machając wielkimi uszami, opędzała się od setek much. Zimą Mani nie było widać, słyszeliśmy ją tylko zza szczelnie zamkniętych drzwi jej maleńkiej komórki. Miejsca, w którym spędziła całe swoje życie. Tu się urodziła, tu rosła, tu rodziła. Nie zna innego życia niż chlewik i karmienie odpadkami.
 

Nie umiemy ocalić wszystkich zwierząt. Wiemy też, że ludzie będą jeść mięso i nie da się tego zmienić. Ale nie umiemy przejść obojętnie obok zwierzęcia, które znamy. Nie umiemy zrezygnować z Mani. To nie kotlet na sklepowej półce.
 

Mamy wiele zwierząt na folwarku. Między nimi znajdzie się dla nich miejsce. Potrzeba 1700 zł aby za nie zapłacić. Potrzebne są też środki na nowe życie Mani i jej dzieci. Na utwardzony wybieg na którym będą dobrze się czuły, na postawienie wiaty, która da im schronienie. To kolejny spory wydatek, szacunkowy koszt to 13000 zł.
 

Wiemy, że to nietypowa prośba, ale błagamy, pomóżcie nam ocalić Manię i zapewnić jej dobre warunki.

 


Aktualizacja 27.08.2017

 

Jesteście wspaniali! Dzięki Wam Mania i jej maluchy już u nas, pomału się aklimatyzują. Jednak akcja ratunkowa dla nich trwa. Nadal wymagany jest wybieg dla nich, który zapewni im jak najlepsze warunki bytowe.

 

 

 

Aktuailzacja 04.01.2018

 

Mania i jej maluchy pozdrawiają zimowo, a nam kazały przekazać, że bardzo dziękują za zainteresowanie i chrumkają o wsparcie na budowę wybiegu. Ze względów atmosferycznych będzie mogła się rozpocząć wiosną, jednak nadal nie ma niezbędnych funduszy na budowę.

Na portalu pokochaj.org możecie dołączyć do zbiórki lub poprzez wpłatę na konto

https://www.pokochaj.org/mania/

 

Aktualizacja lipiec 2018

Dzięki Waszemu wsparciu udało się udoskonalić obecny wybieg dla świnek. Od połowy maja br Mania, jej dzieci i nasze pozostałe świnki mają automatyczne poidła, zacieniony wybieg oraz swój własny basenik, z którego bardzo chętnie korzystają :-)

Nie możemy jednak napisać, że nasza prośba jest już nieaktualna. Świnki potrzebują większego zadaszenia, dodatkowo Zuzu, która sprawiła weterynarzom psikusa i z 5 kg świnki z karłowatością jest obecnie 28 kg świnkową damą, jest o wiele mniejsza od naszych pozostałych chrumkowych podopiecznych, dlatego przebywa na wybiegu tuż obok Mani i reszty. Ten wybieg również wymaga przebudowy i zacienienia. 

 

Aktualizacja listopad 2018

Mania, jej dzieciaki oraz nowi przyjaciele ze świnkowego wybiegu naszej Mini Farmy czekają na Wirtualnych Opiekunów.

Każde wsparcie z tytułem "Mania" zostanie przeznaczone na zakup paszy, oraz rozwijanie świnkowego wybiegu.

Tymczasem w jesiennej aurze, ale niezmiennie na wesoło - filmowe pozdrowienia chrumkowe:

/p>

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści MANIA
pod numer 74567 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Mania" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin

ZAMÓW
NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z tym, co się dzieje w świecie zwierząt, przyrody i ekologii. Zapisz się do naszego newslettera!

WYSZUKIWARKA

Czekają na Twój gest!
Gwiazda
Gwiazda
Ostatni Mikołaj dla Gwiazdy - niech będzie wyjątkowy… Jedziemy szutrową dróżką, wkoło rozlewa się zieleń i zapach sosen, robi się
więcej
WESPRZYJ
Siwula
Siwula
Stare, greckie przysłowie mówi, że kochające serce zawsze jest młode. Miłość jest tym, co czyni nas młodymi i chroni. Spoglądamy w oczy siw
więcej
WESPRZYJ
Maja
Maja
Z obskurnej obory wydobywa się żałosne rżenie. Niesie się po długo po podwórku. Kraty ciasno oplecione kurzem i pajęczynami. Resztki stęch
więcej
WESPRZYJ
Hazard
Hazard
 "Przyjaźń" - jak to pięknie brzmi! Ileż światłych rzeczy powiedziano już na jej temat, ile dzieł o poświęceniu i oddaniu
więcej
WESPRZYJ
Sabinka
Sabinka
Mała Sabinka stoi uwiązana do ściany w handlarskiej oborze. Pozawijane kopytka, udręka w oczach i wielki lęk przed ludzką ręką. Ukradkiem sp
więcej
WESPRZYJ
Nastka
Nastka
Pachniało zimą, chociaż trawa była zielona. Niebo jak nad Pacyfikiem w środku lata. Tylko błoto zdradzało, że to okolice zimowej aury, a do
więcej
WESPRZYJ

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wrocław

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Dołącz do nas!

Tylko 1zł dziennie
Wspieram!


Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie