EKO KLUB
PayPal Wybierz kwotę darowizny:
20 zł
50 zł
100 złImbir

Data dodania: 26.09.2018 r.

Imbir

Złote i czerwone liście tańczą na wietrze, słońce nisko już nad horyzontem. Szutrowa droga wije się między zaoranymi polami. Dojeżdżamy do niewielkiej wsi na końcu świata. Leciwe domy z osypującymi się dachówkami, omszałe płoty kłaniające się drodze, kilka gospodarstw, do których wdarł się już las. Kiedyś tętniło tu życie, dziś młodzi uciekli do miasta, a starzy powoli odchodzą. Przy jednym z domów czeka na nas starszy pan. Drewniana laska, siwa skroń, twarz i dłonie pocięte głębokimi zmarszczkami. Jesienna aura splata się z jesienią życia.

Starszy człowiek wyprowadza z małej, betonowej obórki muła. Sam do nas zadzwonił z prośbą o pomoc. Imbir ma tu dom, to młode, silne zwierzę i starszy człowiek nie daje sobie z nim rady. Kupił go dla ukochanego wnuczka, ale syn wraz z rodziną wyjechał za chlebem. Został sam z Imbirem, z którym nie ma co zrobić. Nie chce go oddawać do rzeźni, ale trzymać też nie może, również ze względu na koszty utrzymania. Zimą nie da się przecież nakosić trawy, zasiać marchwi ani zebrać jabłek. Pana nie stać też, by oddać Imbira za darmo. Gdy patrzymy wkoło, wiemy, że tu każda złotówka przed wydaniem oglądana jest bardzo wiele razy.

Starszy Pan łamiącym się głosem prosi byśmy odkupili Imbira. Za 1600 zł, wyciąga umowę i pokazuje, że za tyle sam go kupił. Nie chce na nim zarobić, nie chce też sprzedać na ubój, ale wie też, że jeśli przed zimą Imbir nie zmieni właściciela, będzie musiał wezwać handlarza, bo nie będzie go stać na wykarmienie muła.

Zostawiamy zadatek i dwa worki owsa. Odjeżdżamy, mówiąc, że zanim skończy się październik, wrócimy z pieniędzmi i przyczepą. Zabierzemy muła i będziemy się o niego troszczyć. Imbir dobrze trafił, ale o jego losie przesądziła ekonomia. Czasem bywa tak, że mimo dobrych chęci pieniądze nie chcą się cudownie rozmnożyć, a samym powietrzem najeść się nie da.

Choć sytuacja jest nietypowa, to ciężko przejść obok niej obojętnie. Tu o pomoc prosi stary człowiek. Nie dla siebie, a dla Imbira.

Prosimy i Was, pomóżcie.

 

Aktualizacja 23.10.2018

Imbir bezpieczny!

 

W jego imieniu składamy na Wasze ręce podziękowania. Nie jesteśmy w stanie w pełni wyrazić naszej wdzięczności za tak szybką pomoc.

 

Przy czym wykup konia to dopiero początek pomocy, dlatego dalsze środki, które wpłyną z tytułem "Imbir" będą przeznaczone na kastrację, kowala, weterynarza, diagnostykę oraz ewentualne leczenie.

 

Dziękujemy za każdą pomoc.

 

Aktualizacja 29.10.2018

Imbir szybko odnalazł się wśród nowych kumpli. W oczekiwaniu na kastrację, towarzyski Imbir pozdrawia! 

Oględziny przyniosły nam niespodziankę - Imbir ma podwójny rząd zębów! Więc przed nim oprócz kastracji, obowiązkowa wizyta dentystyczna.

Imbir poleca się do adopcji wirtualnej!

Pełny koszt Wirtualnej Adopcji Imbira to 300 zł miesięcznie.

Można go adopcją całościową bądź częściową - wówczas na utrzymanie konia składa się kilka osób.

Wysokość wsparcia wybranego konia zależy wyłącznie od Wirtualnego Opiekuna.

Zostań Sponsorem Imbira- wypełnij Formularz Adopcji Wirtualnej.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści IMBIR
pod numer 74567 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Imbir" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin

ZAMÓW
NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z tym, co się dzieje w świecie zwierząt, przyrody i ekologii. Zapisz się do naszego newslettera!

WYSZUKIWARKA

Czekają na Twój gest!
Gwiazda
Gwiazda
Ostatni Mikołaj dla Gwiazdy - niech będzie wyjątkowy… Jedziemy szutrową dróżką, wkoło rozlewa się zieleń i zapach sosen, robi się
więcej
WESPRZYJ
Siwula
Siwula
Stare, greckie przysłowie mówi, że kochające serce zawsze jest młode. Miłość jest tym, co czyni nas młodymi i chroni. Spoglądamy w oczy siw
więcej
WESPRZYJ
Maja
Maja
Z obskurnej obory wydobywa się żałosne rżenie. Niesie się po długo po podwórku. Kraty ciasno oplecione kurzem i pajęczynami. Resztki stęch
więcej
WESPRZYJ
Hazard
Hazard
 "Przyjaźń" - jak to pięknie brzmi! Ileż światłych rzeczy powiedziano już na jej temat, ile dzieł o poświęceniu i oddaniu
więcej
WESPRZYJ
Sabinka
Sabinka
Mała Sabinka stoi uwiązana do ściany w handlarskiej oborze. Pozawijane kopytka, udręka w oczach i wielki lęk przed ludzką ręką. Ukradkiem sp
więcej
WESPRZYJ
Nastka
Nastka
Pachniało zimą, chociaż trawa była zielona. Niebo jak nad Pacyfikiem w środku lata. Tylko błoto zdradzało, że to okolice zimowej aury, a do
więcej
WESPRZYJ

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wrocław

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Dołącz do nas!

Tylko 1zł dziennie
Wspieram!


Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie