Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Kajko i Koko

Kajko-i-Koko1.jpg

Kochani! Kajko i Koko, dwa uratowane maluchy szukają kochających domów. Odebrane interwencyjnie na jednych z targów zwierzęcych, wraz z nimi odebraliśmy kury i kaczkę.

Ktoś, kto nigdy nie był na targu zwierząt, nie ma pojęcia, jak wiele zła wyrządza człowiek. Większość osób, które przeczytają ten wpis, najbliższy kontakt z kurą, kaczką, indykiem czy innym zwierzęciem gospodarskim ma wtedy, gdy je zjada. I nie zdaje sobie sprawy, jak wiele cierpienia doznało to zwierzę, kiedy jeszcze żyło. Jak bardzo było pozbawione praw. Jak bardzo bez znaczenia było to, czy cokolwiek je boli. Jak bardzo nieistotne były jego potrzeby.

Kajko-i-Koko4.jpg

Maluchy doszły już do siebie i rozglądają się za nowymi domami, ale warto pamiętać że:

Królik to nie zabawka – to podstawowa informacja, ponieważ wielu rodziców wciąż jeszcze decyduje się na podarowanie swojemu dziecku uroczej, puchowej kulki, bez dokładnego przemyślenia tematu. A królik to żywa istota, która czuje, ma swoje potrzeby i wymaga odpowiedzialnego opiekuna.

Kajko-i-Koko1.jpg

Opieka nad królikiem wymaga czasu – króliki to zwierzęta energiczne i ruchliwe, które potrzebują co najmniej trzech godzin dziennie poza klatką, żeby się wybiegać. Dlatego, jeżeli wiecie, że nie będziecie w stanie zapewnić królikowi takich warunków, pomyślcie o otwartym wybiegu albo zrezygnujcie z pomysłu kupna królika.

Kajko-i-Koko3.jpg

Króliki żyją do 7-10lat – dużo osób nie ma świadomości, że króliki to nie zwierzątka żyjące jak chomiki ok. 3 lat, ale dożywające nawet 10! To sprawia, że decyzja o posiadaniu królika musi być jeszcze bardziej przemyślana, bo musimy być gotowi na kilka dobrych lat opieki i kosztów z nią związanych.

Dieta królików powinna być zróżnicowana – podstawą króliczej diety powinno być siano oraz warzywa i owoce. Do tego warto mu podawać granulat, ale należy uważać na wszystkie “smakołyki” typu kolby, które często zawierają zbyt dużo cukru i niezdrowych dla królika składników.

Kajko-i-Koko2.jpg

Króliki potrzebują dużej klatki – chociaż króliki są stosunkowo małymi zwierzątkami, to potrzebują co najmniej metrowej klatki, by móc się czuć swobodnie. W klatce dobrze jest też umieścić kuwetę i nauczyć królika korzystania z niej w jednym miejscu.

Kontakt w sprawie adopcji – Norbert 535 162 322

Pomóż nam pomagać
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kampaniatargizwierzat

Pomóż
Przekaż darowizne

POMAGAM!
Koszyk