Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Petycja w sprawie orzecznictwa w sprawach dotyczących znęcania się nad zwierzętami.

DSC_8688

W związku z sytuacjami, gdzie zaniedbane zwierzęta po bataliach sądowych wracają do swoich oprawców, apelujemy o podejmowanie zdecydowanych działań by te, których los jest zależny od ludzi, były chronione zgodnie z literą obowiązują prawa, a ich oprawcy ponosili konsekwencje swoich działań.

Ministerstwo Sprawiedliwości
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warszawa
e-mail: [email protected]

Petycja w sprawie orzecznictwa w sprawach dotyczących znęcania się nad zwierzętami.W związku z sytuacjami, gdzie zaniedbane zwierzęta po bataliach sądowych wracają do swoich oprawców, apelujemy o podejmowanie zdecydowanych działań by te, których los jest zależny od ludzi, były chronione zgodnie z literą obowiązują prawa, a ich oprawcy ponosili konsekwencje swoich działań.

Sytuacje, gdy ewidentnie zaniedbane zwierzęta, odebrane w asyście i za zgodą powiatowego lekarza weterynarii, decyzją sądu wracają do swojego oprawcy podważają sens podejmowania działań na rzecz ochrony zwierząt. Uczą też, że bez względu na krzywdę jaką się wyrządzi braciom mniejszym, nie ponosi się z tego tytułu żadnych konsekwencji. Szkodliwość społeczna takich działań jest ogromna. Kaci czują się bezkarni, a uprzedmiotowienie zwierząt postępuje. A przecież „zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie i ochronę.”

Tym samym wnosimy o zdecydowane działania na rzecz ochrony zwierząt.

Podpisz petycję

Zapoznaj się także

Pomóż
Podpisz petycję!

Zwracamy się z prośbą o podpisanie poniższej petycji. Nie pozostań obojętny w chwilach kiedy Twój głos ma tak duże znaczenie.

Możesz uratować setki istnień. Dziękujemy za Twoją pomoc!


POMAGAM!
Koszyk