Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

🌞WAKACJE W GNOJU🌞

wakacje_w_gnoju

🌞WAKACJE W GNOJU🌞 i to bezpłatnie, acz tworzymy je RAZEM ❤ już tego lata nad Bałtykiem🌊‼

Społeczność🤍, do której po prostu chcesz należeć😉 Bez telefonu, przemysłowej kuchni i automatów do gier. Zwierzęta, natura, prace na wsi, ogniska, wspólne gotowanie, wieczory z gitarą, budowanie domków ma drzewach, siatkówka i staw. Rękodzieło, veganska kuchnia pełna warzyw z jadalnych ogrodów, które razem zbieramy. Truskawki zbierane z krzaka i marchewki, które wyrywasz z dzieckiem z ziemi. Świerszcze, trawa, zapach pieczonego chleba i mizeria z ogórków w migdałowej śmietance, z koperkiem spod płotu. Spacery z psami, alpakami, kozami i kucykami. Śniadania na kostkach słomy i paletach z drewna. Budowanie domków dla kotów. Planszówki, yoga i podchody. Całe dnie wśród zwierząt, którymi się opiekujesz. Sok ze świeżej marchewki, który sam wyciśniesz i tort marchewkowy dla koni zrobiony przez małych skautów, którzy wrócili z obchodu.

Wracamy do korzeni, wracasz z nami? 💪🤍🤍🌼🌞

wakacje_w_gnoju.jpg

Wakacje jakich dawno nie było. Modlimowo k/ Rewala, tylko 10 km do Bałtyku🌊. To 140 hektarowy ośrodek Fundacji Centaurus, w którym cofniesz się w czasie. I zabierzesz tam swoje dzieci - lub przyjedziesz sam.

Znaleźliśmy sponsora na wyżywienie - możemy przyjąć 50 rodzin z dziećmi i około 50 osób w wieku około 30 plus - górnej granicy nie ma. Co tydzień.

🌞 Turnusy tygodniowe ruszają 15 lipca i kończą się 11 sierpnia.
🌞 Na miejscu - i to kluczowe - nie używamy telefonów, nie chodzimy z telefonami, nie robimy sweet foci (weźcie aparat, jeśli chcecie😉), a dzieci w ogóle nie mają telefonów przy sobie (ani za dnia ani potem w namiocie czy camperze). Takie zasady i jeśli ktoś uważa że nie da rady - prosimy, nie przyjeżdżajcie. Najpierw postanówcie, że spróbujecie, a potem wpadajcie.

🌞 Razem tworzymy kuchnię - VEGAN i RAW VEGAN, czyli wegańsko i jeszcze w opcji wegańsko na surowo - warzywa, owoce, orzechy, kiełki, kiszonki. Poznacie, jeśli jeszcze nie znacie, pasztety bez mięsa, jajecznicę bez jajek i ciasta bez jak i śmietany, no a dzieci bitą śmietanę z kokosa. Będą kotlety z cieciorki i szaszłyki z warzyw. Będą ziemniaki z ogniska i pizza z vege serem. Będzie też to cudowne RAW VEGAN - do którego Was gorąco zachęcamy. Czyli kuchnia na kompletnie surowo! Do 42 stopni. Ale to nie znaczy, że tylko zielona sałata, oj nie! 😉💪 będą sery z orzechów z rzodkiewka i szczypiorkiem, ktore smakują jak z dzieciństwa, a krowa nigdy ich nie widziała. Będą surowe jajecznice z orzechów lub awokado, które smakują prawdziwym jajkiem. Będą chleby z dehydratora z warzyw i surowe ciastka z konopiami. Będą marynowane na milion sposobów warzywa, stoły owoców, będą frytki i nawet i spaghetti w sosie serowym z pieczarkami i szpinakiem. No i szejki, lody z mrożonych bananów i ciasta raw. Kotlety raw tez będą. Głodni nie będziecie. A za składniki dziękujemy Panu Andrzejowi! A jeśli dozbieramy więcej kasy, to będziemy szaleć bardziej, aby pokazać kuchnie przyjazną naturze i zwierzętom i abyście nieśli to w świat!

Ile kosztuje?
Kosztuje Wasz czas, serce i zaangażowanie. Szukaliśmy bardzo długo sponsora właśnie po to, aby pieniądze nie stanowiły bariery i nie były celem. W zamian za pobyt - pomagacie przy zwierzętach, budowach, remontach, w gotowaniu, wyciskaniu soków, animacjach i grach dla dzieci, sprzątaniu, roślinach jadalnych i sądzeniu drzewek, karmieniu i pojeniu zwierząt, spacerach ze zwierzętami wszelkiego gatunku, ich socjalizowaniu i oporządzaniu.

Nie będzie jazdy konnej jako takiej ale - będzie nauka pracy z koniem z ziemi, komunikacji z koniem, pracy metodami naturalnymi oraz krótkie rajdy po okolicy na koniach bez wędzidła - na samych kantarach.

Mamy już sponsora na wyżywienie - a to ono jest kluczowe i najkosztowniejsze w tej imprezie.

Wakacje w gnoju kierujemy przede wszystkim do rodzin z dziećmi 5 - 12 lat. I tak miało zostać. Ale - po urwaniu na naszej linii telefonicznej po pierwszym informacjach w sieci - postanowiliśmy też zaprosić do udziału w tych wakacjach osoby 30 plus, nawet gdy nie mają dzieci. Ale chcą włączyć się w klimat, jaki tam będzie.

Jako uczestnik „wakacji w gnoju🌞” nic nie płacisz - jedynie na koniec, jeśli tak uznasz, możesz wesprzeć nasze zwierzęta dobrowolną darowizną.

Ale! Powtórzymy. Jako ten sam uczestnik - włączasz się w codziennie prace i życie ośrodka. Czyli pomagasz w sprzątaniu, w gotowaniu, krojeniu i szejkowaniu, opiekujesz się ogrodem, stawiasz i malujesz ogrodzenia, karmisz i czyścisz zwierzęta, organizujesz czas z dziećmi i zbierasz chrust na ognisko. I tak dalej. Każdy będzie robił różne rzeczy, żeby nie było monotonii i wybierania😉

Tutaj będziemy publikować bieżące ustalenia, informacje, zdjęcia, grupy do których można dołączyć i dostępność miejsc w danych okresach wakacji - koniecznie dołącz do wydarzenia, jeśli chcesz wziąć udział i dołączyć do naszej społeczności!

🌊Więcej informacji - Karolina, 518 569 487 albo pod mailem: [email protected]

Pomóż
Przekaż darowizne

POMAGAM!
Koszyk