Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Adopcje wirtualne

Zawsze chciałeś mieć własnego konia, ale nie miałeś możliwości?

Pod skrzydłami Fundacji Centaurus znajduje się prawie 1500 koni, które z różnych względów nie mogą zostać adoptowane realnie.

Zazwyczaj powodem jest wiek, choroba lub przebyte traumy. Właśnie dla takich mieszkańców folwarku powstał program “adopcji wirtualnych”.

Adopcje wirtualne
Jak adoptowac konia?
1
Wybierz konia
Wybierz ulubionego zwierzaka i zapoznaj się z jego profilem.
2
Wypełnij formularz online
Wypełnij formularz adopcji wirtualnej online oraz zdeklaruj kwotę wsparcia.
3
Czekaj na odpowiedź
Otrzymaj Certyfikat Opiekuna Wirtualnego po pierwszej wpłacie oraz regularne zdjęcia podopiecznego.
hand-heart
Zostań wirtualnym opiekunem

Nie masz możliwości zabrania konia do siebie, ale zawsze marzyłeś aby być opiekunem przepięknego kopytnego przyjaciela.

Ponadto, że wraz z nami będziesz każdego dnia roztaczał opiekę nad Twoim Pupilem zadbamy również, abyś stał się częścią jego życia. Jako Wirtualny Opiekun regularnie otrzymujesz zdjęcia i ciekawostki o swoim wybrańcu, możesz go odwiedzać, nadać mu nowe imię czy ubrać go w wybraną derkę i kantar, a przy pełnej adopcji możesz powiesić tabliczkę na boksie z Twoim zdjęciem lub reklamą firmy.

cost
Zostań wirtualnym opiekunem

Miesięczne utrzymanie konia to kwota od 500 PLN do 2 000 PLN w przypadku konia, który ze względu na stan zdrowia ma bardziej specjalistyczne potrzeby żywieniowa lub związane z podawaniem leków czy suplementów. Na przestrzeni 20 lat życia konia kwota taka sięga około 100 000 / 200 000 PLN. Niemniej taką samą kwotę wydamy na zdrowego, użytkowego konia w pensjonacie. Jedyną różnicę stanowi fakt, że ten pierwszy odpłaci nam się jedynie wdzięcznością, a nie wspólną jazdą.

Jeśli wybrałeś już zwierzaka, możesz go objąć kompleksową lub częściową opieką. Minimalna kwota adopcji wirtualnej to 50 PLN.

sygnet-circle
Zostań wirtualnym opiekunem

Jeśli podjąłeś już decyzję o Wirtualnej Adopcji, teraz pora na wybranie konia (lub osiołka), który będzie Twoim przyjacielem. Jeśli sam nie możesz podjąć decyzji, z przyjemnością udzielimy porady lub dodatkowych informacji o koniach, które budzą Twoje zainteresowanie.

Jeśli masz już swojego wybrańca

home-heart
Zostań wirtualnym opiekunem

Istnieje również możliwość połączenia adopcji realnej z wirtualną – możesz adoptować i zabrać do siebie konia, którego nie można typowo użytkować, niemniej może być wspaniałym nauczycielem i przyjacielem podczas wspólnych spacerów, czesania czy codziennej opieki.

Część koni, których stan jest stabilny, nadaje się do tej nietypowej formy adopcji – jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami.

Wypełnij
Formularz adopcyjny

Wypełnij swoje dane

Autor
Norbert
norbert
Faq
Najczęsciej zadawane pytania
Czy mogę adoptować konia tylko częściowo?
Co wchodzi w pełną adopcję konia?
Czy mogę odwiedzać adoptowanego konia?
Czy mogę w dowolnym momencie zrezygnować z adopcji wirtualnej?
Jak mam wybrać zwierzaka do adopcji wirtualnej?
POMAGAM!
Koszyk