Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Fundacja Centaurus
Podziękowania

Dziękujemy!

Od 2006 roku Fundacja Centaurus ocaliła ponad 1500 koni, około 250 osiołków, paręset psów i kotów, którym zapewniła nowe, godne życie. Z inicjatywy Centaurusa przeprowadzono dziesiątki kampanii, których celem była poprawa życia zwierząt zarówno domowych, jak i dzikich, a także szeroko pojęta edukacja budująca postawę prozwierzęcą i ekologiczną. Powstały dwa ośrodki, w których swój dom znalazły konie, dawniej skazane przez człowieka na śmierć. To wszystko było jednak możliwe dzięki setkom, tysiącom ludzi na całym świecie, którzy bezinteresownie wspierali działania fundacji.

2021maj_KS_DSC_1115.JPG

I w tym miejscu pragniemy gorąco wszystkim podziękować. Za obecność, odwagę, zaufanie, przeogromne zaangażowanie nawet w te, na pierwszy rzut oka, beznadziejne sprawy. Za to, że to dzięki Wam wszystkim patrzymy w przyszłość z wysoko podniesioną głową, pewni, że wraz z Wami jesteśmy w stanie dokonać jeszcze wielu niesamowitych, pięknych zmian.

Przede wszystkim dziękujemy naszym Darczyńcom. Jest Was 600 000 na całym świecie! Dziękujemy, że zawsze jesteście gotowi nieść pomoc, że dajecie nadzieję potrzebującym zwierzakom i nam samym, że zawsze jesteście z nami od początku do końca. Dziękujemy Wam za tysiące wiadomości, w których pytacie o naszych podopiecznych, pokazując tym samym, jak bardzo są Wam bliscy. Dziękujemy Wam, że obdarzyliście nas zaufaniem, że trwacie przy nas i naszych zwierzętach. Dziękujemy za słowa wsparcia i otuchy w tych najtrudniejszych momentach. W chwilach, gdy traciliśmy nadzieję, a Wy nam ją przywracaliście. Dziękujemy, że dajecie nam tego „kopa” do działania, dzięki któremu od piętnastu lat niesiemy pomoc. I będziemy nieść ją dalej. Dziękujemy za wszystkie spotkania, za wymianę doświadczeń, za to, że możemy się od Was ciągle uczyć nowych rzeczy, które później przeradzają się w piękne czyny.

Dziękujemy naszym wolontariuszom, którzy ciężkiej pracy się nie boją. Którzy bez względu na pogodę czy porę dnia zawsze są zwarci i gotowi, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna. Za to, że zawsze są gotowi podjąć się najcięższej pracy, nie tracąc przy tym uśmiechu. Dziękujemy za bezinteresowność i za to, że czerpią przeogromną satysfakcję z pomagania. W tym miejscu dziękujemy również naszym wspaniałym domom tymczasowym, które przygarniają pod swoje skrzydła nasze psy i koty, często również te, które wymagały specjalnej opieki. Dziękujemy za ich bezsenne noce, za przepiękne opowieści. Dziękujemy za merdające ogony i pełne błogości mruczenie. Dziękujemy za piękne zdjęcia, które udowadniają, że troska i miłość potrafią działać cuda. Dziękujemy za zaangażowanie w szukanie nowych rodzin dla naszych zwierzaków.

Ogromne podziękowania należą się naszym wspaniałym lekarzom weterynarii, którzy mają cierpliwość odbierać od nas telefony w środku nocy, przyjeżdżać zawsze, gdy wymaga tego sytuacja. Dziękujemy, że dzięki Wam mogliśmy towarzyszyć wspaniałym przemianom. Dziękujemy za zaangażowanie i niesienie pomocy nawet w sytuacjach, gdy inni uważali, że sprawa jest przegrana. Dziękujemy za tytaniczną pracę i nieustanną walkę o dobro zwierząt. O to, by mogły żyć, szczęśliwie i bez cierpienia. Dziękujemy, że jesteście bohaterami przywracającymi do życia. Dziękujemy, że niesiecie dobro, nie zważając na własne koszty i zmęczenie. Dziękujemy!

Dziękujemy kowalom, którym nasze kopytne zawdzięczają nienaganny pediciure. Dziękujemy za to, że są zaklinaczami koni, potrafiącymi porozumieć się nawet z najbardziej nieufnymi zwierzakami. Za to, że nieustraszenie podejmują się nawet najtrudniejszych przypadków. Za ich wysiłek, za poświęcenie kręgosłupów i długich godzin bez względu na warunki, by nasze konie mogły cieszyć się zdrowymi kopytami. Dziękujemy za wiedzę, którą się z nami dzielą. Za to, że każdego dnia możemy uczyć się czegoś nowego.

Dziękujemy stajennym, dzięki którym nasze ośrodki działają jak wspaniały mechanizm. Za to, że gotowi są dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu opiekować się naszymi podopiecznymi. Dziękujemy, że każdego dnia dbacie o pełne żłoby, miski, korytka i czyste ściółki. Dziękujemy, że to właśnie dzięki Wam nasi podopieczni mogą się poczuć jak w pięciogwiazdkowym hotelu. Dziękujemy, że bez względu na palące słońce, trzaskający mróz czy lejący deszcz zależy Wam na dobru naszych zwierząt. Dziękujemy za wszystkie wyremontowane boksy i paśniki, za wspaniałe wybiegi, za to, że możemy nazwać folwark i rezerwat prawdziwym rajem dla zwierząt.

Dziękujemy Ranczu Rosochacz za wspaniałe podejście do zwierząt i ciężką behawioralną pracę z naszymi, często uprzedzonymi do ludzi, podopiecznymi. Dziękujemy za wspaniałą energię, którą zarażają się ludzie i zwierzęta. Dziękujemy za ogrom wiedzy, dzięki której my również możemy się rozwijać i poszerzać nasze horyzonty. Dziękujemy, bo to dzięki Wam wielu naszych podopiecznych znalazło nowe, wspaniałe domy.

Dziękujemy dziennikarzom i politykom zaangażowanym w walkę o prawa zwierząt. Dziękujemy za wspieranie naszych akcji i kampanii, dziękujemy za bycie głosem w sprawie tych, które same nie mogą o siebie walczyć. Dziękujemy za wspaniałą reprezentację w mediach i bycie głosem poparcia w tej trudnej walce o prawa zwierząt.

Dziękujemy prawnikom walczącym z nami ramię w ramię wszędzie tam, gdzie dzieje się krzywda zwierząt. Dziękujemy, że nie poddają się w tej często nierównej i trudnej walce. Dziękujemy, że poświęcają swój czas i reprezentują krzywdzone zwierzęta. Dziękujemy za tę tytaniczną pracę, dzięki której oprawcy zwierząt nie mogą mieć poczucia, że są bezkarni.

Dziękujemy dyrekcji Przemkowskiego Parku Krajobrazowego za udostępnienie ogromnych połaci zielonych łąk dla naszych koni, dzięki czemu mogą one żyć w najbardziej odpowiednich dla siebie warunkach. Dziękujemy za to, że wspólnymi siłami stworzyliśmy tam prawdziwy raj dla kilkuset doświadczonych przez los koni.

sss3.jpg

Dziękujemy firmom, które każdego dnia transportują nasze konie. Dziękujemy, że zawsze odpowiadacie na nasze prośby, że nigdy nie odwracacie się od potrzebującego zwierzęcia. Że nie zważacie na pogodę, na odległość, a zawsze z niezwykłą troską i starannością podejmujecie nawet najbardziej szalone wyzwania.

Na koniec pragniemy podziękować również naszym… podopiecznym. Za to, że każdego dnia uczą nas wrażliwości, że nadają sens naszemu życiu, że pokazują, jak niesamowity i barwny jest świat zwierząt. To dzięki nim każdego dnia możemy być coraz lepsi. Dziękujemy za każdą gorzką i słodką historię. Dziękujemy za to, że chcą z nami być. Za to, że wywołują uśmiech na naszych twarzach.

Dziękujemy!


Wesprzyj Nas
Czekają na twój gest
Nasi podopieczni walczymy
Wesprzyj Nas

POMAGAM!
Koszyk