Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Podsumowanie tygodnia!

uLeo1

Na naszym folwarku lato wciąż w pełni. Nic nie zmąci tej cudownej atmosfery, choć czuć też niezwykłe podekscytowanie zbliżającymi się we wrześniu Dniami Otwartymi. Centaurusowe zwierzaki już na Was czekają, a tymczasem spędzają beztroskie chwile skąpani w słońcu i zapachu letniej trawy. A my spieszymy do Was z masą wspaniałych wiadomości minionego tygodnia!

Rozpoczęliśmy go powitaniem wśród nas Hultaja. Ocaliliście go, a był kolejnym istnieniem, które niesłusznie skazano na śmierć. Było tak blisko, a jednak dzięki Wam udało się go uratować. Teraz, z iskierką nadziei w oczach, Hultaj przygląda się światu i przekonuje się, że to wciąż dobre miejsce do życia. Ośrodek rekreacyjny, w którym wiele lat dzielnie służył zamienił na nasz malowniczy rezerwat, a handlarską oborę na przytulny kąt wśród innych zwierzaków. Te przywitały go ciepło i pokazują mu jakie cudowne życie wiedzie się tu dzięki Wam. Dziękujemy za podarowanie Hultajowi drugiej szansy. Obiecujemy, że dobrze ją wykorzysta.

uHultaj.jpg

Tak samo, jak maleńki Antoś, który przyjechał już do naszego rezerwatu, gdzie z lekką niecierpliwością przygląda się spacerującym po zielonych łąkach innym zwierzętom. Gdy tylko zakończy kwarantannę, od razu do nich dołączy, by skorzystać ze wspaniałej, letniej pogody i soczystej trawy. Dzięki Wam Antoś ma zapewnioną godną, szczęśliwą emeryturę i już nic mu nie grozi. Dziękujemy w imieniu Antosia!

uAntoś.jpg

Jest też z nami Irlandczyk! Kucyk podziwia nasz folwark swoim zdrowym okiem. Odetchnął głęboko i parsknął cichutko, jakby zaskoczony tym, jak wspaniale może pachnieć lato – rozgrzaną roślinnością, świeżym sianem, a przede wszystkim spokojem. Chyba wciąż nie może uwierzyć w to, co go otacza, jednak z pewnością już niedługo poczuje się jak u siebie – bo właśnie dzięki Wam u siebie jest. Dziękujemy Wam z całego serca w imieniu Irlandczyka.

uIrlandczyk.png

Do naszych ocalonych dołączył też Leo! Staruszek, spokojny i bezpieczny spędzi tu swoją emeryturę. Teraz, z wystawionymi do słońca uszami rozgląda się po nowym miejscu i z lekką nieśmiałością próbuje nawiązać nowe znajomości. Jeszcze chwila, a poczuje się u nas jak u siebie. Musimy dać mu czas, po tym co do tej pory przeszedł. Inne osiołki przyjęły go z radością, zapraszając Leo na zielone łąki. To właśnie tam Leo spędzi resztę lata, zaopiekowany i spokojny o swoją przyszłość. W jego oczach widać wielkie pokłady wdzięczności za uratowanie życia. Jesteście wspaniali, że podarowaliście mu drugą szansę!

uLeo2.jpg

A teraz garść informacji o ratowanych wspólnie psich życiach!

Zacznijmy od Pirata, który stoczył ciężką walkę o swoje zdrowie. Dzięki niezwykłej sile woli tego psiaka, a przede wszystkim dzięki Wam, udało się! Lekarze weterynarii dokonali prawdziwego cudu i Pirat, teraz już zdrowy, rozgląda się za kochającym domem adopcyjnym, w którym będzie szczęśliwy. Choć nie zwrócimy mu straconych lat, to zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby od tej chwili jego życie malowało się jedynie w jasnych barwach. Dziękujemy Wam z całego serca!

uPirat2.jpg

Ocaliliście też Hugo! Choć do tej pory musiał walczyć sam, spotkał Was i już nigdy nie poczuje co to samotność. Nie zostawiliście go w najgorszym momencie jego życia, kiedy u kresu sił konał na swojej małej wsi. Hugo będzie Wam wdzięczny już na zawsze. Lekarze zrobili wszystko, co w ich mocy, by ulżyć Hugo w cierpieniu i podreperować jego zdrowie. Dziś czuje się znacznie lepiej, ma siły by spacerować i wygrzewać się na słońcu. Nic więcej nie potrzeba mu do szczęścia. No chyba, że… swojego człowieka, który podaruje mu wspaniały dom, na jaki zasłużył. Hugo do końca życia będzie musiał przyjmować leki, jednak wciąż jest pełnym energii, radosnym psem, wdzięcznym za uratowanie zdrowia. Dziękujemy za pomoc dla Hugo!

uHugo.png

Ten tydzień okazał się szczęśliwy też dla Oliwki! Ocalona z miejsca zwanego pseudohodowlą, w końcu doświadczyła ciepła i troski. Lekarze monitorowali jej stan bardzo długo, bo maleńka psinka trafiła pod naszą opiekę w ostatniej chwili. Dziś czuje się już dobrze, nabrała sił i na nowo zaufała człowiekowi. Oliwka nie czuje już strachu o swoje życie, bo wie, że trafiła do miejsca, w którym nikt jej nie skrzywdzi. Z zaciekawieniem czeka na to, co przyniesie jej życie, wypatrując nowego właściciela i kochającego domu. To, co było dla niej marzeniem, za moment może się ziścić. W końcu Oliwka może iść dalej i zostawić za sobą trudny czas. Oliwka szuka domu bez dzieci, w którym doświadczy najlepszych chwil w swoim życiu. Dzięki Wam jest to możliwe! Dziękujemy za pomoc.

uOliwka.png

Dziękujemy też za wsparcie dla Kajtka! To lato odmieniło wszystko. Kajtek wrócił do zdrowia i zaczął nowe życie. Bez bólu i cierpienia. Życie pisze już dla niego nowy scenariusz, w którym Kajtek z pewnością pozna co to szczęście i spokój. Zobaczy w końcu świat tak inny od tego, w którym do tej pory przyszło mu żyć. Ciasną klatkę zamieni teraz na miękkie legowisko wśród innych ocalonych. Mały psiak wyrywa się do człowieka i pomimo tego, co przeszedł, jest ufny. Już nie może się doczekać, kiedy znajdzie swojego właściciela, dla którego będzie najlepszym przyjacielem pod słońcem. Kajtek jest psem dominującym, dlatego poszukuje domu bez innych psiaków. Potrzebuje maksimum uwagi i troski człowieka, dlatego jeśli chcesz mu podarować swoją miłość wypełnij nasz formularz adopcyjny.

uKajtek.png

Bezpieczna jest też Nela! Dzięki Waszej nieocenionej pomocy, maleńka Nela może w końcu odetchnąć z ulgą. W jej oczkach nie widać już przerażenia, a jej niewielkie ciałko nie drży ze strachu przy każdym dotyku człowieka. Od teraz Nela nie musi już trwać bez miłości, czułego głaskania i poczucia bezpieczeństwa. Agatha Christie pisała „Psy są mądre. Chowają się w kącie, liżą swoje rany i wracają do świata dopiero wtedy, gdy są do tego gotowe”. I Nela też wróciła. Tylko musieliście jej w tym pomóc. Dziękujemy. Nela szczęśliwie, znalazła już nowy dom, w którym jest dla człowieka najważniejsza. Miłość i troską, z jaką przyjęli ją nowi właściciele wynagrodziła wszystkie złe chwile, jakich Nela doświadczyła w swoim krótkim dotąd życiu. Dziękujemy Wam za pomoc dla Neli. Dzięki Wam mogła rozpocząć nowy rozdział.

uNela.png

Raz jeszcze dziękujemy Wam za pomoc dla ocalonych zwierzaków i życzymy, by nadchodzące dni były cudowne oraz skąpane letnim słońcem!

Pomóż
Przekaż darowizne

POMAGAM!
Koszyk