Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Nasze ośrodki

Naszym celem jest stworzenie sieci ośrodków, z jednym centralnym ośrodkiem, które będą w stanie zapewnić naszym koniom i psom opiekę indywidualnie dobraną do ich potrzeb, a także możliwość poznania naszych podopiecznych niezależnie od miejsca, w którym mieszkasz i odwiedzenia nas osobiście.

Przeczytaj
Przed zwiedzaniem
1

Dni Otwarte odbywają się 2 razy w roku. Od 2020 roku połączyliśmy je z Targami Dobroczynnymi.

Podczas imprezy, oprócz pozytywnych interakcji z naszymi podopiecznymi, możecie spróbować wege pyszności, a Wasze pociechy będą bawiły się w najlepsze w strefie dla maluchów.

Zapraszamy!

2

Prosimy także pamiętać, że do zwiedzania przydatne będą dobre buty (bywa u nas sporo błota) i doza spokoju (zawsze bezcenny przy zwierzętach).

Uwaga! Jeśli pogoda będzie deszczowa lub roztopowa – kalosze obowiązkowe!

3

Należy uzbroić się we własny prowiant, dysponujemy natomiast drewnianą wiatą, pod którą serwujemy wspaniałą herbatę na życzenie.

4

Koni nie należy pod żadnym pozorem dokarmiać podczas wizyty, jedynie po konsultacji z Przewodnikiem.

Wszelkie smakołyki muszą zostać skonsultowane ze względu na różne schorzenia i pełne bezpieczeństwo obydwu stron.

Najbliższe zwiedzanie
Folwarku w Szczedrzykowicach
Dni Otwarte

Najbliższe dni otwarte - kwiecień 2022.

DSC_4442p
Rezerwat w
Przemkowskim Parku Krajobrazowym

We współpracy z Przemkowskim Parkiem, dobrem narodowym, zorganizowaliśmy 400 ha rezerwatu dla ponad 600 koni. Rezerwat prowadzimy od 2018 roku. Przebywają tu konie młode, zdrowe i silniejsze, zaś w okresie letnim większość koni będących pod stałą opieką Centaurusa.

Na miejscu wszystkie zwierzęta podlegają codziennej obserwacji, są boksowane i poddawane kwarantannie w razie potrzeby. Na miejscu na pełnym etacie jest kowal, weterynarz oraz opiekunowie do zwierząt, którzy mieszkają na skraju rezerwatu.

Wszystkie konie są dodatkowo dokarmiane wedle potrzeb i posiadają osobne kwatery (matki z dziećmi, starsze konie, konie z problemami oddechowymi itp).

DSC_5638
Centaurus
Zwierzęcy Folwark

W południowej Polsce, w Szczedrzykowicach, 70 km od Wrocławia, prowadzimy największy w Europie azyl dla koni. Otaczamy tu opieką tak konie, jak zwierzęta gospodarskie, psy i koty.

Folwark został zakupiony przez Centaurusa w 2012 roku dzięki wsparciu Darczyńców z całego świata. Dziś mieści się w nim kilka tysięcy m2 zabudowań dla zwierząt, osobne wybiegi, kwatery i izolatki oraz pomieszczenia przystosowane do wykonywania zabiegów medycznych.

Folwark pozostaje pod stałą opieką lekarzy weterynarii.

Nasze konie i inne zwierzęta leczone są metodami klasycznymi, jak i alternatywnymi (homeopatia, akupunktura, biokomunikacja, ziołolecznictwo, magnetoterapia, terapia komórkowa). Tutaj również mieści się główny ośrodek adopcyjny - konie są rehabilitowane, socjalizowane i przystosowywane do adopcji.

Kilka razy w roku Zwierzęcy Folwark zaprasza wszystkich na Dni Otwarte, zazwyczaj wczesną jesienią i późną wiosną.

modlimowo
OŚRODEK W
Modlimowie

Wolontariat w Modlimowie będzie możliwy w sezonie wiosna-lato 2024 roku. W tym momencie nie przyjmujemy zapisów wolontariuszy.

W 2022 roku Centaurus (dzięki wsparciu ogromnej rzeszy Darczyńców) nabył kolejny ośrodek, który stał się międzynarodowym centrum wolontariatu. W tym miejscu koncentrujemy działania związane z ochroną zwierząt i edukacją oraz wymianą doświadczeń na polu globalnym. Na ponad 130 hektarach fundacja tworzy miejsce spotkań miłośników zwierząt, którzy razem będą mogli otaczać opieką uratowane zwierzaki.

Modlimowo nieustannie się rozwija. W okresie letnio wiosennym oferuje wolontariuszom noclegi na polu namiotowym oraz wyżywienie w formie wegańskiej i wegetariańskiej. Zapraszamy Was serdecznie do dołączenia do naszej inicjatywy po uprzednim kontakcie z nami!


POMAGAM!
Koszyk