Aktualnie ratujemy
Leczenie zwierząt metodami naturalnymi? Homeopatia w leczeniu zwierząt.

     W ostatnich latach w medycynie obserwuje się coraz większy zwrot człowieka ku naturze. I choć homeopatia jest znana i stosowana z powodzeniem od XVIII wieku, to dopiero w ostatnich latach nabrała w Polsce dużego znaczenia. Doceniając ogromne możliwości medycyny naturalnej, leki homeopatyczne zaczęto od pewnego czasu stosować także w opiece weterynaryjnej zarówno nad zwierzętami domowymi jak i gospodarskimi.

    Terapia homeopatyczna opiera się na kilku głównych zasadach: podobieństwa – pacjentowi podaje się lek, który u zdrowego człowieka wywołuje takie same objawy jak jego choroba, naturalnych preparatów– jedynie naturalne składniki mineralne, roślinne i zwierzęce, które nie powodują szkodliwych skutków ubocznych oraz minimalnych dawek – stosowanych jedynie jako bodziec, który ma zapoczątkować proces samoleczenia.

    Badania nad efektywnością stosowania homeopatii w leczeniu zwierząt prowadzi m.in. Urszula Soszka – lekarz weterynarii i sekretarz XIV oddziału Stowarzyszenia Hodowców Kotów Rasowych w Polsce. Podkreśla ona, że metoda ta jest skuteczna w leczeniu wielu schorzeń oraz zapobieganiu urazom. Można wymienić tu np. zaburzenia okołoporodowe, kulawiznę u koni czy  zapalenia wymion u krów. Przede wszystkim metoda ta nie powoduje skutków ubocznych, jak to ma miejsce w przypadku długotrwałego podawania leków chemicznych.

    Terapia homeopatyczna działa pobudzająco na układ odpornościowy zwierzaka, wzmacnia jego mechanizmy odtruwające i wywołuje reakcje obronne. Według zwolenników tej metody leczenia, dzięki lekom homeopatycznym organizm nie tylko leczy się sam, ale również wzmacnia. Ogromną zaletą homeopatii jest podejście do pacjenta indywidualnie i kompleksowo, lekarz zajmuje się całym zwierzakiem, a nie tylko jego chorobą. Środki homeopatyczne dla zwierząt dostępne na rynku występują w formach granulek, kropel oraz tabletek i proszku. Należy podawać je psu bezpośrednio do pyska, ewentualnie rozcieńczone z wodą lub zawinięte w kawałek mięsa. Homeopatia może być skuteczna w leczeniu chorób uszu, oczu, jamy ustnej i gardła oraz skóry. Ma także zastosowanie w leczeniu chorób przewlekłych, w tym serca i układu krążenia, układu oddechowego, żołądka,jelit i wątroby, a także otyłości i dróg moczowych.

    Warto pamiętać, że nie we wszystkich przypadkach użycie takich leków jest uzasadnione i  przynosi zamierzony efekt leczniczy. Wybór metody leczenia zależy od rodzaju choroby, jej przebiegu i objawów, a także stanu zwierzaka, Zawsze musi go dokonać lekarz prowadzący. Niekiedy homeopatia jest jedynie uzupełnieniem konwencjonalnych form leczenia.

    Inną skuteczną i naturalną metodą w leczeniu schorzeń u zwierząt, ale także i u ludzi, jest biokomunikacja przy użyciu urządzenia radionicznego Quantec. Działanie tego urządzenia jest potwierdzone naukowo i polega na wykryciu wszystkich możliwych obciążeń organizmu od wirusów, bakterii po niedobór minerałów i pierwiastków, a nawet przeżyte konflikty emocjonalne oraz inne obciążenia. Urządzenie to analizuje biopole danego organizmu wykorzystując kwanty energii i na ich podstawie sprawdza stan energetyczny zwierzaka i dobiera plan naprawy określonych zaburzeń, mający na celu regulacje zachwianej energii na poziomie fizycznym, psychicznym oraz duchowym. W przypadku zwierząt nie istnieją bariery psychiczne ograniczające działanie terapii, dlatego też Quantec działa w wyjątkowo skuteczny sposób.

    W celach diagnostycznych i leczniczych w weterynarii wykorzystuje się również biorezonans. Pomaga on rozpoznać alergeny występujące w pokarmach i środowisku zwierzaka, a dzięki tej diagnozie można dobrać odpowiednią dietę i zrezygnować z długotrwałego podawania leków przeciwalergicznych. Głównym celem działania biorezonansu jest skuteczne odczulenie naszego zwierzaka. Metoda ta nie jest inwazyjna ani szkodliwa, a może pomóc w alergiach i innych dolegliwościach, gdy zawiodły już wszystkie inne.

    Od pewnego czasu na rynku weterynaryjnym pojawił się również generator częstotliwości - Sweeper dla zwierząt. Emitowane pole elektromagnetyczne rozbija ogniska zapalne oraz poprawia kondycję zdrowotną naszego pupila. Znajduje zastosowanie w leczeniu dolegliwości pasożytniczych, chorób uszu, oczu i skóry oraz układu moczowo-płciowego i stawów. Wpływa również łagodząco na stany emocjonalne. Jest to terapia bezinwazyjna i bezbolesna, może być dodatkiem dla innych terapii oraz działać samodzielnie. 

 

Zdjęcia

Szczekają o pomoc Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy Nasze aukcje Allegro Ślub z Centaurusem
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!