fbpx
WSTECZ

Łatka, wraz ze swoją córką Łaską – zakwalifikowały się do adopcji realnej (tylko razem!).

Jeśli masz warunki i wiedzę oraz zawsze marzyłeś o odchowaniu źrebaka – zapraszamy. Mama i córka – dwie łaciate piękności, szukają najlepszego domu.

Łatka urodziła się w 2014 roku, jej córka na początku czerwca 2020. Łatka jest koniem dużym, w kłębie około 165 cm, zdrowym o dość energicznym usposobieniu.

Ze względu na to, że klacz trafiła pod nasze skrzydła w zaawansowanej ciąży – nie była sprawdzana w siodle. Tym samym fundacja nie posiada wiedzy czy koń chodzi pod siodłem.

Zainteresowany? Wypełnij formularz (nie zobowiązuje do adopcji). Zapraszamy!

 

Nie możesz dać Łatce domu ? obejmij ją opieką wirtualną!

Miesięczny koszt utrzymania ze specjalistyczną paszą i suplementacją sięga 800 zł. Dzięki pierwszym stałym Sponsorkom brakuje jej 330 zł do pełnej adopcji.

Urocza Łatka będzie wdzięczna za każdą okazaną pomoc. Najbardziej popularną formą Wirtualnej Opieki jest tzw. częściowa Adopcja Wirtualna, kiedy to kilka osób może zaopiekować się wybranym koniem na odległość.

Jak adoptować wirtualnie? Wypełnij formularz i wpisz imię: Łatka duża (bo Łatek u nas kilka ;-))

Więcej

Przekaż darowiznę

wybierz kwotę

lub

Dokonaj darowizny z imieniem
ŁATKA
na PKO BP
15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław

Możesz pomóc
wysyłając SMS o treści LATKA
pod numer 7412 (koszt 4,92 z VAT)
pod numer 7910 (koszt 11,07 z VAT)
pod numer 91950 (koszt 23,37 z VAT)
pod numer 92400 (koszt 29,52 z VAT)
i pobierając tapetę

Przekaż darowiznę

Pomóż pomagać – przekaż darowiznę PayPal

Moja historia

Aktualizacja

Zwycięskie imię córki Łatki to – ŁASKA!

 

05.06.2020

Czy są tu jacyś miłośnicy koni? My znowu z dobrymi wiadomościami i konkursem. Konkursem na imię 🙂 bo stado podopiecznych powiększyło się dzisiejszej nocy o przepiękną, srokatą dziewczynkę. Blisko miesiąc temu ocaliliście źrebną Łatkę, a od kilku dni wszelkie znaki wskazywały, że za chwilę na świat zawita łatkowy przychówek. Poród przebiegł bez komplikacji, a malutka bardzo szybko wstała. Jest śliczna i silna i brakuje jej tylko imienia.

Tradycyjnie już zapraszamy do wybrania imienia dla malutkiej. Maluszek to dziewczynka, a imię powinno się zaczynać na pierwszą literę imienia jej mamy – Łatki. Swoje propozycje wpisujcie w komentarzach – TUTAJ, to imię, które zbierze największą ilość polubień – będzie imieniem malutkiej.

Zachęcamy też do objęcia Łatki i jej córeczki opieką wirtualną. Dzięki pierwszym stałym Sponsorkom brakuje jej jeszcze 480 zł do pełnej adopcji. Możesz wspierać Łatkę i jej córeczkę dowolną kwotą. Zapraszamy do wypełnienia formularza.

 

25.05.2020

Łatka w oczekiwaniu na rozwiązanie (które może nastąpić lada dzień, ma coraz większe wymiona) poleca się do adopcji wirtualnej.

Miesięczny koszt utrzymania ze specjalistyczną paszą i suplementacją sięga 800 zł. Dzięki pierwszym stałym Sponsorkom brakuje jej 480 zł do pełnej adopcji.

Urocza Łatka będzie wdzięczna za każdą okazaną pomoc. Najbardziej popularną formą Wirtualnej Opieki jest tzw. częściowa Adopcja Wirtualna, kiedy to kilka osób może zaopiekować się wybranym koniem na odległość.

Jak adoptować wirtualnie? Wypełnij formularz i wpisz imię: Łatka duża (bo Łatek u nas kilka ;-))

08.05.2020

Łatka dziękuje! A my razem z nią.

Po raz kolejny mieliśmy dramatycznie mało czasu, a Wy znów okazaliście ogromne serca wobec tych, które głosu nie mają.

Od teraz datki na rzecz źrebnej Łatki przeznaczymy na codzienne utrzymanie (owies, siano plus słoma do boksu) oraz opiekę weterynaryjną i kowalską.

Takie cuda, tylko dzięki Wam!

Prosimy też o trzymanie kciuków by rozwiązanie nastąpiło bez komplikacji.

 

05.05.2020

Kiedy pierwszy raz minęłam Łatkę w stajni u handlarza pomyślałam, że to jeden z tych koni, które nawet tu – w przedsionku rzeźni – znajdą swojego klienta. Łaciata, potężna klacz przykuwała uwagę, bo takie konie jak ona rzadko kiedy trafiają na mięso. Łatka, też jakby zdziwiona, zerkała to mnie, to na inne konie. Chyba sama była zaskoczona, że stanęła w kolejce po własną śmierć. Czekała… na swojego amatora.

Spytałam wtedy handlarza o cenę. Kwota, którą podał, była wysoka, ale i koń nie był lekki. Mężczyzna dodał, że czeka na przepisanie paszportu, więc klacz na razie na mięso nie pojedzie. Nie wymagała ratowania, więc nie byliśmy zainteresowani kupnem. Był to styczeń. Nie było w Polsce koronawirusa, świat nie oszalał jeszcze ze strachu.
Dwa tygodnie później, podczas kolejnej wizyty u handlarza, znów zobaczyłam Łatkę. Była coraz grubsza i coraz bardziej nerwowa, jakby z każdym dniem traciła przekonanie, że jest tu przypadkiem. Powiedziałam wtedy handlarzowi, żeby zadzwonił, jeśli będzie miał ją wieźć na mięso. Będzie musiał poczekać, aż zbierzemy środki, ale postaramy się ją uratować.


Po kilku dniach handlarz zadzwonił. Powiedział, że ma na nią klienta, że Łatka pójdzie do stajni rekreacyjnej, że będzie żyła. Ucieszyliśmy się wtedy – wydawało się, że klacz trafi w dobre ręce. Temat uznaliśmy za zamknięty.
Jakie było moje zdziwienie, gdy miesiąc później zobaczyłam nerwowo szarpiącą się Łatkę w tej samej stajni handlarza. Okazało się, że osoba, która miała ją kupić, ustaliła cenę, termin odbioru i… przestała odbierać telefony. Być może powodem było to, że Łatka – choć nie miała wykonanego USG potwierdzającego ciążę – bez dwóch zdań jest wysokoźrebna i niebawem urodzi swoje dziecko.
Byliśmy w dramatycznej sytuacji. Każdy dzień to walka o utrzymanie schroniska i przebywających w nim zwierząt. Koronawirus zbierał żniwo. Firmy, które latami nas wspierały, zaczęły się wycofywać, bo same upadały. Nie byliśmy przygotowani na wykup Łatki. Ani tym bardziej na wykup klaczy, która za kilka tygodni będzie rodzić.
Zrobiłam zdjęcia, rozesłałam wszystkim, którzy mogliby ją odkupić. Telefon zadzwonił tylko raz – od naszego stałego Darczyńcy, który od lat nas wspiera, nie raz wybawiał nas z opresji i niejednemu koniowi ocalił życie. Powiedział, że sam jest w trudnej sytuacji, ale wysyła 500 zł na zadatek i prosi, by Łatkę zabezpieczyć przed wywozem do rzeźni. Obiecał też, że gdy tylko sytuacja się uspokoi, a firma zacznie znowu przynosić zyski, będzie wspierał utrzymanie klaczy i jej dziecka.


Bijąc się z myślami, zdecydowaliśmy, że postaramy się uratować Łatkę. Ciężarną klacz, która od miesięcy nie widziała padoku, nie biegała, nie wygrzewała się w słońcu. Konia, na którego człowiek wydał wyrok śmierci.
Łatka jest wysokoźrebna – przewieźliśmy ją do nas. Wymaga wyjątkowej troski i szczególnej opieki. Stres, w którym żyła przez ostatnie miesiące, a także brak ruchu odcisnął już na niej swoje piętno. Klacz z łagodnego konia stała się nerwowym, przerażonym zwierzęciem. Termin porodu zbliża się nieubłaganie.
8500 zł – tyle potrzeba, by spłacić Łatkę i pokryć koszt jej transportu. Mamy tylko 3 dni – termin mija 8 maja.
Prosimy, pomóż!

Numery naszych kont bankowych

Fundacja Centaurus
ul. Wałrzyska 6-8
52-314Wrocław

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Dla wpłat zza granicy
Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Adres banku:
PKO BP Odział I we Wrocławiu
ul. Wita Stwosza 33/35
50-901 Wrocław

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)

Konto Eko Klubu Fundacji Centaurus
13 1020 5226 0000 6302 0398 3293

Przekaż Darowiznę

Wpisz dowolną kwotę darowizny na rzecz Fundacji Centaurus.

10 zł

Pomoże pokryć jeden posiłek dziennie dla konia pod naszą opieką.

50 zł

Pomoże pokryć koszty utrzymania i wyżywienia naszych podopiecznych
w folwarku.

100 zł

Pomoże zapłacić za awaryjną opiekę weterynaryjną dla chorego lub zranionego zwierzęcia domowego.

W razie pytań skontaktuj się z nami pod numerem +48 518 569 487

Czekają na Twój gest!

ApeleObecnie ratowaneSamicaWszystkie
6 sierpnia 2020

Amelka

Gdy otwieramy drzwi, to wielkie oczy Amelki wpatrują się w nas z nadzieją. Widać, że nie jest to jeszcze stary koń, choć jest już bardzo wyniszczona. Środek lata, a sierść…
CZYTAJ DALEJ
ApeleObecnie ratowaneSamiecWszystkie
6 sierpnia 2020

Ślepy Timur

Timur tego dnia nie wyjechał nigdzie. Klientów więcej też do niego nie spraszano. Bo oprócz setek zalet, które ma Timur, handlarz przemilczał, że ten spokojny, siwy koń ma jedną wadę.…
CZYTAJ DALEJ
ApeleObecnie ratowaneSamiecWszystkie
5 sierpnia 2020

Grzesio

Co Grzesio robił zanim tu trafił, nie wiemy. Wiemy tylko, że któregoś dnia, bez względu na to do czego był wcześniej wykorzystywany, przestał być przydatny, więc odesłano go tam, gdzie…
CZYTAJ DALEJ
ApeleObecnie ratowaneSamiecWszystkie
4 sierpnia 2020

Koń na rzeź

Aktualna cena w ubojni to od 9 do 14 zł za kilogram żywego zwierzęcia – zależnie od wieku, wagi, kondycji, od klasy rzeźnej. Dorosły koń – tzw pod siodło -…
CZYTAJ DALEJ

Dziękują za Twoją pomoc

ApeleDo adopcji wirtualnejSamicaWszystkie
17 lipca 2020

Luna

Młodziutka Luna zaprasza do zaopiekowania się nią na odległość. Malutka jest nieśmiała, ale gdy ma mamę tuż obok potrafi dokazywać! Pełna kwota Wirtualnej Adopcji Luny to 300 zł miesięcznie. To…
CZYTAJ DALEJ
Do adopcji realnejDo adopcji wirtualnejSamicaWszystkie
6 lipca 2020

Ostatnia

Ostatnia, mama Stefana z anielską cierpliwością uczy go końskiego savoir-vivre i macierzyństwo pochłonęło ją całkowicie. Poszukujemy dla Ostatniej stałych sponsorów, którzy wsparliby jej utrzymanie. Podstawowy kosz utrzymania Ostatniej sięga 700…
CZYTAJ DALEJ
Do adopcji wirtualnejSamiecWszystkie
24 czerwca 2020

Kłapouchy

Synek Kromki otrzymał imię Kłapouchy. Kłapouchy czuje się dobrze, mamine mleczko mu bardzo smakuje i rośnie na nim jak na drożdżach. Serdecznie Wam dziękujemy za wybór imienia dla maluszka. Kłapouchy…
CZYTAJ DALEJ
Do adopcji wirtualnejSamiecWszystkie
24 czerwca 2020

Borys

Borys zaprasza do adoptowania go wirtualnie! Wykup rozpoczął wspólną podróż z Borysem. Potrzebuje stałego wsparcia. Dzięki temu opłacimy wizyty kowala (które są cykliczne i dożywotnie), oględziny weterynarza oraz utrzymanie (suplementacja,…
CZYTAJ DALEJ

Zobacz zasady ochrony danych osobowych CZYTAJ

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close