Aktualnie ratujemy
Targ Pajęczno

Data dodania: 22.03.2017 r.

Targ Pajęczno

Aktualizacja 16.05.2017

Do naszej stajni dotarły dwie kolejne klacze z Pajęczna.

To młoda, 2 letnia tarantka i około 10 gniada, pogrubiana klacz. Panienki są pierwszorzędnej urody (tak jak i każdy koń), młoda bardzo energiczna, starsza - siła spokoju. Bardzo dziękujemy za podarowanie im życia. Przypominamy, że wszystkie konie oczekują Waszych odwiedzin w najbliższą sobotę. Koniecznie z marchewką ;-) 

***

Aktualizacja 15.05.2017

Pajęczno - 8 koni ocalonych.

Kochani, finalnie udało nam się wykupić 8 koni! To wszystko dzięki Wam - jesteście wielcy. Mamy dwa konie emeryckie - kasztanka i siwka, przy czym poszukujemy informacji o siwej! Wedle handlarza, klacz została mu sprzedana przez jakąś organizację, w stanie bardzo złym (została wciągnięta na przyczepę) - jeśli ktoś coś wie, poznaje klacz- prosimy o informacje. Kolejne dwa konie to konie, które pracowały w jednym ze słynnych polskich miast jako konie dorożkarskie i w tym sezonie już nie nadają się do pracy- najpewniej zostaną zastąpione przez nowe. Te dwa wysłużone kopytne trafiły pod skrzydła Fundacji Przystań Ocalenie - dziękujemy za podarowanie wspaniałego domu i opieki. Kolejny jest zagrzybiony osiołek i kucyk ogierek - tymi końmi oraz kasztaną zaopiekowała się Fundacja Nasza Szkapa- ukłony w ich kierunku! I jako ostatnie - uratowaliśmy dwie klacze (tarant i gniadą) wykupione przez nas po zadatkowaniu (obydwie w tej chwili w trakcie finalizowania transportu do nas do stajni).

Nigdy nie będziemy w stanie w pełni wyrazić jak bardzo jesteśmy wdzięczni za Waszą nieocenioną pomoc. To niesamowite jak wiele możemy zdziałać dzięki Wam.

W imieniu koni wykupionych z Pajęczna, i tych pozostałych - dziękujemy!

Bez Was nie bylibyśmy w stanie im pomóc.
 

Więcej zdjęć z targu:po kliknięciu TUTAJ

***

Aktualizacja 13.05.2017

Kochani ! Cały czas jesteśmy na miejscu. Do wyboru do koloru, targowisko życia i śmierci. Są handlarze, są gospodarze. Jest dużo więcej miejsca niż w Skaryszewie, zwierzęta się nie kopią, nikt się nie przepycha. Jest kilka koni, które były też w Skaryszewie.

Wybory jak zwykle trudne.

Pierwszy dziś zakupiony kopytny, to zagrzybiony osioł.

Dwa kolejne, wybrane jako emeryci przez nasza sponsorkę i organizatorkę bazarku, Panią Ewę. Jeden, siwy, podobno trafił z jakiejś fundacji, docieramy do szczegółów.

Negocjujemy, nasi wolontariusze negocjują, trudne wybory i smutne obrazy. W tym wszystkim króliki i kury, które chętnie byśmy zabrali mając miejsce, ale nie mamy jak ich wziąć. Jesteśmy tu od 4 nad ranem, będziemy jeszcze chwile. Prosimy pomóżcie, dorzućcie kilka groszy jeszcze, jeśli tylko możecie..

https://pomagam.pl/pajeczno

paypal: kontakt@centaurus.org.pl

 *** 

 Wielu z Was było w Skaryszewie. Patrzyliście w oczy tym, które oczekiwały na ratunek. Nie wszystkie go dostały. Lawina emocji, wiele wylanych łez, poszukiwanie koni, które ze Skaryszewa wyjechały. Część udało się znaleźć, ale losu wielu zwierząt nie dało się już odwrócić. Przed nami Pajęczno. Kolejny targ, kolejne konie. Od nas wszystkich zależy ile z niego zdoła wrócić...

 Będziemy tam. Dołączcie 13 maja do Fundacji Centaurus! Ratujemy konie na wielkim targowisku w Pajęcznie.

Dołączcie do akcji organizowanej przez NAJWIĘKSZY NA STARYM KONTYNENCIE AZYL DLA KONI -  Zwierzęcy Folwark Fundacji Centaurus. To tu, pod skrzydłami ludzi, znajduje się ponad 400 koni. Od 11 lat razem z Wami je ratujemy. 

 

Chwilę temu byliście z nami na targu koni w Skaryszewie. Odnieśliśmy razem ogromny sukces - z zebranych funduszy Centaurusowi udało się łącznie wykupić 50 koni. Wszystkie są już bezpieczne, obecnie poddawane diagnostyce i leczeniu w naszym ośrodku lub w zaprzyjaźnionych Fundacjach. Głębokie ukłony w Waszym kierunku - tej wdzięczności nie da się wyrazić słowami, bo wiemy, że wielokrotnie odmawialiście sobie tego, co było dla Was ważne.

Przed nami następny CUD - planujemy go w Pajęcznie. Musi się udać.

Targ koni w tej miejscowości o "wdzięcznej" nazwie "Pajęczno" odbywa się w tym roku 13 maja. Obiecujemy Wam taką samą relację na żywo na FB, obiecujemy również tak wiele żyć, ile uda się uratować. Obiecujemy Wam na koniec rozliczenie, tak jak miało to miejsce tym razem.

Uruchamiamy zbiórkę na wykup, transport, diagnostykę, leczenie i wstępne utrzymanie koni, które przyjadą tam głównie w jednym celu - po śmierć. Spotkamy tam razem z Wami konie, które były komuś przyjaciółmi. Miniemy po jednej stronie barierki matki hodowlane, po drugiej konie po karierze sportowej, albo niedoszłych championów. Spojrzymy w oczy tak zwanym odpadom hodowlanym, i koniom rekreacyjnym. Miniemy staruszki, młodzież, małe, duże, drobne i potężne - każdy inny, każdy ma swoją historię. Za naszymi plecami zarżą konie do bryczek, i te odpięte od woza. Cały przekrój ludzkiej obojętności. Spotkamy też wiele koni, które trzeba sprzedać, bo za moment rusza sezon szkółkowy, już za chwilę będzie popyt na turystykę konną i festyny.

Prosimy, bądźcie tam z nami. Z Waszą pomocą nie będziemy bezsilni, będziemy mogli znowu ocalić kolejne istnienia.

Ten biznes przynosi w Polsce rocznie 220 mln przychodu. My tu, w Polsce, musimy zmienić ustawę tak, aby ten biznes przestał istnieć. Robimy to z wielu frontów - między innymi możecie podpisywać petycję o zamknięcie targów - jest na naszej stronie www.stoptargi.pl

Ale nie pozwólmy, aby w ideowej walce zaginęła gdzieś troska o jednostkę i jej prawo do życia. Inaczej nasza walka będzie pozbawiona głębszego sensu. Idea, nie podparta sercem, nie zaniesie nas zupełnie nigdzie. Prosimy, okażmy serce koniom z Pajęczna 13 maja. Niech idea ich nie poświęca, nie są potrzebni męczennicy - potrzebny jest pozytywny przekaz dla społeczeństwa, że RAZEM możemy wszystko. A ocalone konie, jeśli tylko będą mogły, pójdą dalej, w świat, w adopcje - a te, które nie będą mogły, pozostaną z nami do końca swoich dni. A kiedy będą odchodzić pewnego dnia, odejdą spokojnie, otoczone ludźmi wśród których żyły godnie i były kochane.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści POMAGAM
pod numer 74567 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Targ Pajęczno" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Szczekają o pomoc Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy Sklep charytatywny Ślub z Centaurusem
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!