Aktualnie ratujemy
Świnka Zuzu

Data dodania: 05.01.2018 r.

Świnka Zuzu

Pod koniec listopada na jeden z telefonów fundacyjnych zadzwoniła córka właścicielki chlewni, z informacją, że urodziła się im świnka – chora na karzełkowatość.

Zapytano nas, czy jesteśmy w stanie przejąć świnkę, ponieważ nie mogą jej trzymać i czeka ją utylizacja. Podjęliśmy decyzję o przygarnięciu świnki. Od razu po odbiorze pojechaliśmy z nią do kliniki na pełną diagnostykę. Została kompleksowo przebadana – lekarze stwierdzili karzełkowatość. Niestety oznacza to, że Zuzu nie będzie miała długiego żywota. Choroba nie hamuje wzrostu narządów wewnętrznych, co oznacza, że będą rosły, a ona nie. Jesteśmy umówieni na comiesięczne kontrole RTG i USG, aby sprawdzać rozwój Zuzu.

Świnka przebywa pod stałą opieką jednego z naszych działaczy, świetnie dogaduje się z psami i innymi zwierzętami. Jest bardzo czystą świnką, w domu załatwia się do kuwety, a na spacery chodzi na szelkach wraz z psami, z którymi mieszka. Uwielbia pomidorki i ogórka. Potrafi słodko zachrumkać, ale też kwiknąć, gdy coś jest nie po jej myśli.

Gdyby Zuzu urodziła się zdrowa - nigdy byśmy się o jej istnieniu nie dowiedzieli, byłaby jedną z wielu, obok których przechodzimy nieświadomie obojętni. Byłaby utuczona i przeznaczona na ubój. Nie wiemy, ile takich Zuzu przychodzi na świat.

Jesteśmy świadomi, że nie zmienimy świata tu i teraz, ale świat Zuzu udało się odmienić. Każdego dnia udowadnia, że warto.

Potrzebne są środki na opłacenie wizyt kontrolnych oraz wyżywienia.

Prosimy o pomoc dla małej Zuzu.

 

Aktualizacja 11.01.2018

Dziś rano nasza maleńka Zuzu była w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP2 Zobaczcie materiał o Zuzu - najmniejszej śwince w Polsce - po kliknęciu w obrazek niżej:

 

link do programu z Zuzupytanienasniadanie.tvp.pl/35561219/zuzu-najmniejsza-swinka-w-polsce

 

Aktualizacja 08.02.2018

Ostatnio Zuzu była na badaniach kontrolnych. Bardzo się o nią martwimy, badanie wykazało nieznaczne powiększenie się jednego płuca. W niedługim czasie powtórzono kontrolę, innych zmian nie wykryto. Obecnie nic nie wskazuje na pogorszenie się stanu zdrowia Zuzu. Badanie USG serca wykazało prawidłową budowę, ponadto nie ma nadciśnienia płucnego oraz brak zwężenia aorty.

Apetyt jej dopisuje - dla pomidorków koktajlowych zrobi wszystko!

Dziękujemy, że jesteście z Zuzu - niezmiennie potrzebuje wsparcia w częstych kontrolach weterynaryjnych, oraz wyżywieniu.

 

 

Aktualizacja 14.03.2018

Zuzu miewa się dobrze, chociaż ostatnio trafiła do kliniki ponieważ pojawiły się bakterie i pasożyty w jej odchodach. W klinice otrzymała środki na odrobaczenie i przeszła dodatkowe badania. Jej narządy rozwijają się poprawnie.

Zuzu potrzebuje wsparcia w częstych kontrolach weterynaryjnych, oraz wyżywieniu. Stała opieka weterynaryjna oraz koszty wyżywienia dla Zuzu to ok. 600 zł miesięcznie.

Zuzu je świeże warzywa, a także specjalną paszę, która nie powoduje tycia.  Do tego dochodzi koszt dojazdów do kliniki. Potrzebne są też podkłady higieniczne z których korzysta, żwirek do kuwety w dużej ilości, posłania - bo Zuzu każde niszczy ;-)

W imieniu Zuzu dziękujemy za Wasze wsparcie. Świnka rozgląda się i chrumka w poszukiwaniu Wirtualnych Opiekunów.

Można objąć świnkę adopcją całościową bądź częściową - wówczas na utrzymanie składa się kilka osób.

Wysokość wsparcia zależy wyłącznie od Wirtualnego Opiekuna.

Zaopiekuj się Zuzu- wypełnij Formularz Adopcji Wirtualnej.

Zuzka jest też ryjkiem kampanii - "Jestem świnką, a nie szynką", w ramach której odwiedza dzieci i młodzież. Zapraszamy szkoły oraz galerie do kontaktu - norbert.ziemlicki@centaurus.org.pl


Aktualizacja

Świnka Zuzu ma pierwszego tzw. Częściowego Wirtualnego Opiekuna! W jej imieniu- dziękujemy!

Do pełnej kwoty Wirtualnej Adopcji Zuzu potrzebuje 450 zł miesięcznie.

 

Aktualizacja

Zuzu, która sprawiła weterynarzom psikusa i z 5 kg świnki z karłowatością jest obecnie ponad 30kg świnkową damą, jest o wiele mniejsza od naszych pozostałych chrumkowych podopiecznych.

Zuzka ma kolejnego Wirtualnego Opiekuna- dziękujemy!

 

Do pełnej kwoty Wirtualnej Adopcji Zuzu potrzebuje 390 zł miesięcznie.

Zaopiekuj się Zuzu- wypełnij Formularz Adopcji Wirtualnej

 

Aktualizacja 13.08.2018

Halinka zaprzyjaźniła się z Zuzu - dziewczyny obecnie nie różnią się rozmiarami, a goście mają trudności w ich rozróżnieniu ;-)

Nowinki Halinkowe sa połączone z Zuzkowymi, ponieważ obie przebywały na wybieg obok większych świnek, miały czas aby się z nimi oswoić. Od kilku dni wybiegi zostały połączone i obecnie wszystkie świnki są w jednym miejscu. 

Wybieg świnkowy został już zmodernizowany, zacieniony, a świnki mają nawet brodzik do dyspozycji, jednak nadal wymaga on renowacji. W imieniu chrumków z góry dziękujemy za wsparcie. 

Halinka z Zuzu zachęcają gorąco do Adopcji Wirtualnej.

Do pełnej kwoty Wirtualnej Adopcji, Zuzu potrzebuje 340 zł miesięcznie.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści ZUZU
pod numer 74567 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Świnka Zuzu" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Szczekają o pomoc Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy Sklep charytatywny Ślub z Centaurusem
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!