Aktualnie ratujemy
Kuce

Data dodania: 31.05.2017 r.

Kuce

Jesteśmy organizacją od ponad dekady działającą na rzecz zwierząt. W swoich interwencjach zawsze bierzemy pod uwagę czynnik ludzki. Czasem zabraknie komuś środków, czasem siły. Wolimy pomóc, niż zabierać. Ale bywa i tak, że się nie da inaczej. Kiedy przedwczoraj zadzwonił telefon z prośbą o pomoc dla zaniedbanych kucy – pierwsza myśl no jak można zagłodzić kuce, które chodzą po trawie?

Wczoraj pojechaliśmy, na miejscu okazało się, że można, a trawa? faktycznie rosła, tyle że wygryziona przy samej ziemi.

 Na ogrodzonej posesji, w samym środku wsi, przy głównej drodze, chodziło niewielkie stado zwierząt. Stado codziennie mijane przez wiele osób, nikt nie reagował. Wszystkie zwierzęta gospodarskie przebywające na tej poseji były w złej lub bardzo złej kondycji. Dwa z trzech przebywających tam koni już z zanikami mięśni, owce od dawna nie strzyżone. I upał, na słońcu blisko 30 stopni. Te trzy kuce to kryjący ogier, kara klacz oraz ich dwuletnia, dojrzała córka – wszystkie chodzące razem. Na terenie całego obejścia panował bałagan, pełno było niebezpiecznych przedmiotów mogących powodować urazy. Konie nie odrobaczane, nie szczepione, nie znające kowala, dwa ze zmianami skórnymi wskazującymi na grzybicę (potwierdzą to lub wykluczą badania), bez paszportów, owce zarośnięte, brudne, z runem  pozlepianym odchodami, śmierdzące – bez kolczyków ani żadnej dokumentacji. Dwa konie chętnie podchodzące do człowieka, trzeci i owce - dzikie. Stan zwierząt oraz warunki jakie miały zapewnione stwarzały zagrożenie dla ich życia i zdrowia w związku z czym podjęliśmy decyzje o natychmiastowym odebraniu. W drodze rozmów udało się przekonać właścicielkę do podpisania zrzeczenia i w dniu wczorajszym całe stado trafiło pod naszą opiekę.

Zwierzęta zostały w godzinach wieczornych przewiezione do naszego ośrodka. Dziś zajmuje się nimi weterynarz. Wszystkie wymagają kompleksowych badań, a także pełnej profilaktyki, owce przede wszystkim pilnego ostrzyżenia i zadbania o ich skórę.

 

Kochani, to kolejne zwierzęta, które dziś potrzebują Waszej pomocy. Zwierzaki nie są bezimienne, nazywają się jak na ironię losu Dior, Prada i Chanel, a obie owieczki – Dolly. Potrzebne są środki na ich diagnostykę, leczenie, profilaktykę, na kastrację ogiera, na zbadanie klaczy bo jest spora szansa, że obie są źrebne. Potrzebne są też najlepszej jakości pasze i suplementy, które pozwolą im wrócić do dobrej kondycji. To młode zwierzęta, ogier ma 15 lat, a klaczki 5 i 2, owce są kilkuletnie, żadne z nich nie powinno tak wyglądać. Kolejny raz człowiek zgotował bezbronnym istotom taki los. Dziś mamy szansę to naprawić. Prosimy Was bardzo o pomoc.

 

Pani to samotna osoba w sile wieku, pracująca zawodowo. Nie dała rady sprawować opieki nad tak licznym stadem zwierząt, zwłaszcza, że posiada jeszcze sześć psów. Oczywiście stan psiaków również został skontrolowany, kondycja nie budziła zastrzeżeń. Pani otrzymała wytyczne co do uzupełnienia szczepień oraz sterylizacji psów, co w miarę możliwości wesprzemy finansowo. Stan pozostałych na terenie psów, będzie przez nas monitorowany.

 

***

Aktualizacja 06.06.2017

 

Kucyki i owce pomału się zadomawiają, owce obecnie poddawane koniecznemu SPA.

 

***

Aktualizacja 03.07.2017

Obecnie owieczki Dolly - nie do poznania! Same nie mogły uwierzyć, że można tak lekko biegać :-)

Aktualizacja: 08.08.2017

Kochani, dziękujemy za wsparcie dla kucyków Dior, Prada i Chanel oraz dwóch owieczek – Dolly. Prada i Chanel to matka i córka, obie szybko przybierają na wadze i dziś nie przypominają już kucyków, które do nas trafiły. Dior w przeciwieństwie do klaczy bardzo słabo tyje, jest starszym kucykiem, ale nie na tyle żeby mieć z tym problemy. Jest odrobaczony, miał robiony porządek z zębami, dostaje najlepsze pasze, a nadal ma niedowagę.

Dobre wiadomości mamy o owieczkach Dolly. Obie dziewczynki czują się wyśmienicie i dobrze też wyglądają.

Oczywiście wszystkie zwierzaki są pod opieką weterynarza, a o ich stanie zdrowia będziemy Was informowali.

Bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla tych zwierzaków.

Dalsze losy kucyków można również śledzić w ich kartach: Dior, Prada, Chanel - zapraszamy!

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści KUCE
pod numer 74567 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Kuce" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Szczekają o pomoc Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy Sklep charytatywny Ślub z Centaurusem
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!