Aktualnie ratujemy
Konie z targu

Data dodania: 16.07.2017 r.

Konie z targu

Aktualizacja 22.07.2017

Ogier, który trafił pod nasze skrzydła otrzymał imię Kadet.

Kadet urodził się w maju 2015 roku, więc choć jest duży, to jeszcze jest dzieckiem.
Gdy dorośnie będzie bardzo masywnym koniem.

Konia teraz czeka diagnostyka, kastracja oraz wizyta kowala.

Więcej zdjęć Kadeta zobaczycie w jego karcie - TUTAJ.

Drugi z ocalonych ogierów otrzymał imię Lord:

zamieszkał w Przystani Ocalenie. Jego zdjęcia zobaczycie TUTAJ.

 ***

Aktualizacja 17.07.2017 14:00

Kochani! Jesteście wspaniali! Oba konie kupione i już na przyczepie! Udało się! Są bezpieczne. Żyją i będą żyły. Bardzo dziękujemy!

***

Aktualizacja 17.07.2017

16500 zł - tyle kosztują te dwa konie.

Dwa konie, które w tej chwili są na targu w Bodzentynie.

Konie, których pilnują nasi działacze.

Konie, które przyszły na targ na własnych nogach ciągnąć wóz właściciela.

Konie, które odpięte od tego wozu albo wrócą z nami albo pojadą do Włoch.

Te konie mają 14 i 2 lata.

Brakuje aby kupić oba konie.

Mamy dwie godziny aby za nie zapłacić.

Błagamy, pomóżcie. 

***

Za kilkadziesiąt godzin będziemy na kolejnym targu zwierząt. Na takim, gdzie sporadycznie bywają media. Na takim, gdzie z okolicznych wsi zjeżdżają się właściciele ze swoimi zwierzętami licząc na to, że wrócą z pieniędzmi. Na takim, gdzie nie ma fleszy, gdzie nie błyszczy się końska sierść, bo nikt nie obawia się, że zostanie ze swoim zaniedbanym czy wychudzonym koniem pokazany w telewizji. Na targu, gdzie w szeregu ustawią się samochody wiozące konie prosto na rzeź.

To w takie miejsca trafiają stare, wyeksploatowane do granic możliwości konie. Te, które całe życie przepracowały dla swojego właściciela, a ten na ich śmierci chce jeszcze zarobić. Staną one obok źrebaków, które urodziły się tylko po to by umrzeć. Staną obok tych, które w wyniku schorzeń czy kontuzji nie są już w stanie zarobić, więc nie zasługują już na miskę owsa. Staną jak w szeregu polskie konie skazane na rzeź. Nieprzydatne, zbędne, nikomu nie potrzebne. Zapomniane.

Tego dnia, gdy wstanie świt, będziemy tam. Staniemy w kolejce między jeszcze pustymi rzeźnickimi tirami, a samochodami z „towarem”. A gdy otworzą się bramy placu targowego i zacznie się handel śmiercią, też tam będziemy.

Na targu chcemy nakręcić materiał będący argumentem w dyskusji z lokalnymi władzami. W dyskusji nad zmianą jego formy. Chcemy też skontrolować warunki, sprawdzić jak aktualnie wygląda nadzór weterynaryjny, jak dba się o dobrostan zwierząt tam przywożonych. Postaramy się nie dopuścić do maltretowania braci mniejszych.

Kilka lat temu był to jeden z najgorszych targów w Polsce. Był jak dystrykt wyjęty spod ustawy o ochronie zwierząt. Przyjeżdżały tam zwierzęta, które choć lekarz powinien kierować na ubój sanitarny, pakowane były na TIRy i odwożone do ubojni. Z ranami, z połamanymi nogami, z odleżynami. Przyjeżdżały takie, które nie były w stanie ustać na nogach. Sytuacja na tym targu zmienia się, ale nadal nagminnie są tam łamane prawa zwierząt. Dotychczasowe działania nie przyniosły pożądanego efektu i każdy handel tam jest okupiony bezbrzeżnym cierpieniem naszych braci mniejszych. Razem z Wami postaramy się to zmienić.

Za te kilkadziesiąt godzin wiele zwierząt z tego targu wyjedzie do ubojni. Nie ocalimy ich. Dziś nie umiemy. Więc przetnie powietrze bata świst, uderzą kopyta o rzeźnicki trap, zacisną się liny na głowach, a w ich oczy zajrzy strach.

Będziemy tam.

Będziemy razem, Fundacja Centaurus i Przystań Ocalenie. 

Ramię w ramię. 

I jeśli pomożecie, razem z nami z targu wyjadą dwa konie. 

Ich los teraz w Waszych rękach.

Nie, nie zbawimy tym całego świata. Ale jeśli wesprzecie zbiórkę i one wygrają życie i wraz z nami opuszczą targ, to zapewnimy im wiele dobrych dni i setki szczęśliwych chwil. 

Będą żyć – dzięki Wam.

Prosimy pomóżcie.

Akcja ta, to wspólne działanie Fundacji Centaurus oraz Przystani Ocalenie. Wspólnie przeprowadzimy kontrole, wspólnie sprawdzimy jak dziś na tym właśnie targu przestrzegane są przepisy dotyczące ochrony zwierząt. Wspólnie też będziemy prowadzili rozmowy z władzami tej gminy. Mamy nadzieję, że doprowadzimy do zmian.

Jeśli uda się ocalić dwa konie - jeden zostanie pod naszą opieką, drugi pod skrzydłami Przystani Ocalenie. Wolne boksy czekają. Czeka czysta słoma, pyszne siano i złoty owies. Brakuje tylko tych dla których to wszystko jest przygotowane.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści TARG
pod numer 74567 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Konie z targu" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Szczekają o pomoc Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy Sklep charytatywny Ślub z Centaurusem
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!