EKO KLUB
PayPal Wybierz kwotę darowizny:
20 zł
50 zł
100 złFlorian

Data dodania: 28.10.2019 r.

Florian

Kulawy Florian nie podnosi głowy. Nie jest zainteresowany tym, co się dzieje na podwórku, ani po co ktokolwiek do niego przyszedł. Zaciśnięte z bólu chrapy, wzrok pełen cierpienia, handlarski sznur ciągnący się po ziemi. W skupieniu, pomału, bardzo ostrożnie przesuwa chorą nogę, tak bardzo się stara, żeby już bardziej nie bolało.

Popsuty, zużyty, wyrzucony jak zbędna rzecz, stary, cierpiący, okulawiony koń. Żył, by pracować na człowieka. Dziś zbędny, stanął, jak wiele innych, w przedsionku rzeźnickiego piekła. Sumienie robiące za suflera widać nie podpowiedziało byłemu właścicielowi innego rozwiązania niż ubojnia. A może wcale tam nie było sumienia tylko czysta ekonomia? Jakby nie liczyć, nie kalkuluje się trzymanie i leczenie konia nieroba. A dla wielu Florian jest już tylko nierobem - kulą u nogi, której trzeba się pozbyć. Byle szybciej. Byle już nawet nie musieć go karmić.


Florian jest u kresu życia, a do mety nie ma już daleko. Ironią losu jest, że właśnie teraz, gdy najbardziej potrzebuje wsparcia i opieki, został sam. Zniknęli ludzie, którzy latami nazywali Floriana swoim przyjacielem. Nazywali tak, póki mogli na nim zarabiać. Dziś, gdy Florian nie może się już nikomu do niczego przydać, zniknęła troska i zabrakło w stajni miejsca dla wysłużonego konia.

Nie wiemy, ile lat ma Florian. Nie wiemy też co się dzieje z jego nogą, że tak strasznie go boli. Nie wiemy ile zostało mu czasu zanim pogalopuje do świata, w którym się już nie cierpi. Wiemy tylko, że takie konie jak Florian nigdy nie powinny kończyć swojego życia w ubojni. Trzeba nie mieć sumienia, by spokojnie patrzeć, jak spracowany koń ostatkiem sił wspina się po trapie rzeźnickiej ciężarówki. Ostatkiem, bo tylko tyle zostawił mu człowiek...

Nie zmienimy świata, nie umiemy. Ale jeszcze, jeśli pomożecie, możemy zmienić przeznaczenie starego, spracowanego Floriana. Dajemy zadatek i obiecujemy, że odbierzemy staruszka do 10 listopada. By spłacić Floriana i opłacić jego transport do naszego ośrodka, potrzebujemy jeszcze 4400 zł. Jeśli uda się go odkupić, potrzebne też będą środki na diagnostykę i leczenie chorej nogi.

Florian czeka. Jeszcze czeka...

Błagamy, pomóżcie!


12.11.2019

Kochani, dziękujemy!

Dziękujemy Wam z całego serca za podarowanie życia leciwemu Florianowi. Staruszek jest już w naszym ośrodku w Szczedrzykowicach. Mimo dużego bólu nogi, dzielnie zniósł transport, całą drogę jadąc na stojąco.

Florian jest koniem bardzo wyniszczonym, spracowanym, a co za tym idzie, wymagającym wyjątkowej troski. W pierwszej kolejności czeka go diagnostyka chorej nogi, bo kulawizna jest znaczna, widoczne są również zmiany zwyrodnieniowe stawu pęcinowego. Nie wiemy, na ile da się wyleczyć chorą nogę, ale nawet jeśli zmiany będą trwałe, to na pewno da się poprawić jego komfort życia odpowiednim leczeniem i suplementacją.

Florian ze względu na wiek i stan zdrowia pozostanie stałym rezydentem fundacji. Tym samym już dziś rozgląda się za opiekunami wirtualnymi. Jeśli chciałbyś regularnie wspierać staruszka, zapraszamy do wypełnienia formularza adopcji (
Formularz Adopcji Wirtualnej).

Kochani, w imieniu Floriana i swoim, z całego serca dziękujemy Wam za tak cudowny gest wsparcia i przekazane fundusze na jego ratunek. Dzięki Wam to, co chwilę temu wydawało się niemożliwe, dziś stało się faktem.
Florian żyje i jest z nami.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści FLORIAN
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4.92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Florian" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin

ZAMÓW
NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z tym, co się dzieje w świecie zwierząt, przyrody i ekologii. Zapisz się do naszego newslettera!

WYSZUKIWARKA

Czekają na Twój gest!
Dumka
Dumka
Dumka zadziera głowę wysoko. Chwilę nam się przygląda, ale gdy wyciągamy do niej (...)
więcej
WESPRZYJ
Tofik
Tofik
"Witaj przyjacielu. Chcę Ci opowiedzieć moją historię. Dziś jest dla mnie (...)
więcej
WESPRZYJ
Szara
Szara
Nazywam się Szara.  Stoję tu przed Tobą i proszę Cię o pomoc. Błagam o (...)
więcej
WESPRZYJ
Klaudynka
Klaudynka
Gdy handlarz otwiera drzwi ciemnej komórki i siłą wyciąga z niej karą klacz, idący (...)
więcej
WESPRZYJ
Zagłodzone źrebaki
Zagłodzone źrebaki
Gdy rozejrzysz się wokół siebie, pomyślisz o znajomych, najpewniej uznasz, że (...)
więcej
WESPRZYJ
Kucynka
Kucynka
Bezimienne kucyki odchodzą bezszelestnie "A może stać nas na to, żeby (...)
więcej
WESPRZYJ
WSZYSTKIE APELE

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wrocław

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Dołącz do nas!

Tylko 1zł dziennie
Wspieram!


Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie