Aktualnie ratujemy
Trzy bociany

Data dodania: 29.05.2017 r.

Trzy bociany

Aktualizacja 23.10.2017

Kochani.

W imieniu Wojtusia i Norbiego dziękujemy za okazane wsparcie. Niestety, nie udało się zebrać funduszy na budowę odpowiednich rozmiarów woliery.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o przekazaniu bocianów do azylu dzikich zwierząt prowadzonego przez lekarza weterynarii pod Wrocławiem,  gdzie czeka je specjalistyczna opieka i o wiele więcej przestrzeni, niż mogliśmy im zapewnić oraz kilku bocianich kolegów.


To dzięki Wam mogliśmy zapewnić boćkom wyżywienie i choć kawałek trawiastego wybiegu.

***

Pod naszą opieką są aktualnie trzy dorosłe bociany. Ze względu na stan zdrowia - nie latają.
Zostaną z nami. Aby zapewnić im komfortowe warunki konieczne jest wybudowanie woliery.

 

Prosimy o wsparcie.

 

Poznajcie historie naszych boćków:

 

  • WOJTEK - w fundacji od 29.05.2017 r.

Bocian biały. Nierozerwalnie związany z wizerunkiem polskiej wsi i jej folklorem. Po dziś dzień jego gniazdo na terenie obejścia, będące dobrym omenem, wzbudza zazdrość sąsiadów. Wpisany w otaczający nas świat, powszechnie znany, lubiany. Tyle, że najwyraźniej, nie przez wszystkich.


Poznajcie bociana, który dostał na imię Wojtek.


Kilka dni temu otrzymaliśmy zgłoszenie, że od czterech tygodni po polu chodzi bocian, który nie może latać. Pojechaliśmy na miejsce, nie było łatwo. Bo choć Wojtek faktycznie nie może wzbić się w powietrze, to okazało się, że całkiem sprawnie biega i skutecznie atakuje dziobem. Koniec końców udało się boćka bezpiecznie zawieźć do kliniki, gdzie aktualnie przebywa.


Po badaniach okazało się, że ptak jest w słabej kondycji i do tego ma śrut w skrzydle. Do Wojtka ktoś strzelał.


Wiele osób z całej Polski dbających o dobro zwierząt, legion organizacji pomocowych, setki działań, armia wolontariuszy, programy edukacyjne - a nie dociera, i każdego dnia w naszym pięknym kraju ludzie znęcają się nad zwierzętami. Dziś, kolejny raz za głupotę płaci bezbronne zwierzę.


Bociek przebywa w klinice. Jest w trakcie leczenia. Niestety spustoszenia jakie spowodował śrut i czas jaki minął od zdarzenia, nie rokują powrotu Wojtka na wolność. Ptak najpewniej nie będzie już nigdy latał.

To kolejne zwierzę, które do końca swoich dni będzie wymagało opieki człowieka.


Prosimy o pomoc w pokryciu kosztów leczenia oraz w wybudowaniu wolier dla naszych skrzydlatych przyjaciół. To kolejny ptak, który w ostatnich dniach trafił pod nasze skrzydła. Kolejny, który nie wróci na wolność. Od nas zależy ich przyszłość.

 

***

 

Aktualizacja 01.06.2017

 

 

Wojtek opuścił już klinikę i czeka na wolierę. Za każde wsparcie w wybudowaniu domu dla boćka Wojtka i jego kolegi Teofila - dziękujemy!

 

***

 

Aktualizacja 21.06.2017

 

 

Wczoraj Wojtek był w klinice weterynaryjnej we Wrocławiu na kontroli i pobraniu krwi.

Bez pardonu paradował jak u siebie.

Wojtek nigdy nie będzie w pełni sprawnym ptakiem, cały czas trwa akcja zbiórkowa na wolierę m.in. dla niego.

     

 

 

  • NORBI w fundacji od 21.06.2017 r.

 

Kolejna Interwencja.

 

 

Godzinę temu dostaliśmy zgłoszenie, że po Oleśnicy od jakiegoś czasu chodzi bocian i nie może odlecieć. Ptak był dokarmiany przez ludzi. Udaliśmy się na miejsce. Bociek dzięki pomocy mieszkańców został złapany i aktualnie jest transportowany do kliniki gdzie będzie przeprowadzona diagnostyka. Wszystko wskazuje na uszkodzenie skrzydła, a o tym co mu dokładnie dolega będziemy wiedzieli w ciągu najbliższych godzin. Będziemy Was informować.

 

To kolejny ptak pod naszą opieką. Zachęcamy do wsparcia jego leczenia i budowy woliery.

*** 

Aktualizacja 

Norbi jest po RTG - ma złamanie trzonów kości promieniowej i łokciowej prawej. Będzie wymagał operacji. Pozostaje w klinice.

Jak donosi portal "Moja Oleśnica", do bociana w ostatnich dniach ktoś strzelał z pistoletu na kulki.

 

***

 

Aktualizacja 26.06.2017

Bocian odłowiony w Oleśnicy jest już po operacji. Pozostaje nadal w klinice pod opieką lekarzy. Mamy nadzieję, że skrzydło się zrośnie.
Koszt operacji, leczenia oraz pobytu w klinice lekarze oszacowali na około 700 zł. Prosimy o pomoc w pokryciu kosztów leczenia.

Reportaż w TVn24 - TUTAJ

***

Aktualizacja 11.09.2017

Norbi podczas karmienia 

 

  • ADAŚ w fundacji od 20.07.2017

Kolejny bocian podopiecznym Fundacji Centaurus.

Bocian został odłowiony w Żaganiu jest aktualnie w klinice weterynaryjnej we Wrocławiu. To już trzeci bociek, który w tym roku trafił pod naszą opiekę. Wszystkie trzy bociany zostały postrzelone przez ludzi. Ten ma śrut w kręgosłupie. Będzie operowany.
Na dzień dzisiejszy policji nie udało się znaleźć oprawców Wojtka  i Norbiego. Zgłoszenie dotyczące bociana z Żagania również zostanie złożone.

Aktualizacja 30.07.2017

 

Po konsultacji z chirurgiem, lekarze odstąpili od operacji ze względu na duże zagrożenie życia. Adaś już opuścił klinikę, parametry wątrobowe, które były bardzo słabe, dzięki leczeniu wróciły do normy, a bociek czuje się lepiej. Jest szansa, że odfrunie.

 

Aktualizacja 07.08.2017

Adaś, zrobił nam niespodziankę i rozpoczął ćwiczenia. Jeszcze się u nas stołuje, oblatuje padoki i odpoczywa na dachu ale wszystko wskazuje na to, że wraca do formy i niebawem poszybuje w świat. Bardzo nas to cieszy.

 

***

Aktualizacja 04.09.2017

Spieszymy z nowinami Adasiowymi - po próbnych lotach i nabraniu sił, Adaś odleciał! Nadal potrzebne jest wsparcie dla Wojtka i Norbiego - oni nie mają szans na dołączenie do Adasia.

 

Prosimy o pomoc w postawieniu woliery dla bocianów.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści BOCIANY
pod numer 74567 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Trzy bociany" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Szczekają o pomoc Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy Sklep charytatywny Ślub z Centaurusem
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!