EKO KLUB
PayPal Wybierz kwotę darowizny:
20 zł
50 zł
100 złAmbra

Data dodania: 19.07.2010 r.

Ambra

07.01.2019

Dziękujemy za okazane wsparcie dla emerytki Ambry. Diagnostyka potwierdziła nasze podejrzenia, Ambra boryka się z trwałymi zmianami zwyrodnieniowymi kości kopytowej w przedniej nodze. Ponadto wątroba nie funkcjonuje prawidłowo, przez co Ambrze trudniej przyswoić pokarm.

Wasza pomoc zapewniła Ambrze odpowiednią opiekę medyczną, a także suplementację, między innymi w postaci oleju z ostropestu wspomagającego działanie wątroby

Chociaż nie jesteśmy w stanie jej wyleczyć i dni, gdy wybierze wylegiwanie się na sianie nadal się zdarzaja, to jednak Ambra chętniej stoi przy sianie i wchodzi w interakcje z innymi końmi na swoim wybiegu. Nie jest klaczą lubiącą kontakt z człowiekiem, ale nie wyklucza to jej z grona podopiecznych czekających od dawna na Wirtualnych Opiekunów. Ambra będzie ogromnie wdzięczna za stałe wsparcie w postaci fotorelacji. Kogóż by nie rozczuliły jej puchate uszka?

Kochani! W imieniu Ambry gorąco zapraszamy do pozostania jej Wirtualnymi Opiekunami.
Koszt Pełnej Wirtualnej Adopcji to 1500 zł miesięcznie.

Wystarczy wypełnić

 Adopcja Witrualna

 

07.09.2018

Ambra pochodzi z dużej hodowli koni. Stajnia, w której zaczęło się jej życie nie miała zbyt dobrej opinii i kilka lat temu upadła. Część koni padła w wyniku chorób i zamożenia głodem. Ambra miała szczęście – została odkupiona w chwili, kiedy jej stan zdrowia był tragiczny.

Klacz miała liczne ślady znęcania się, była zagrzybiona i miała świerzb, żebra na wierzchu i opuchnięte nogi, co wiemy z relacji obecnego właściciela. Poświęcił dużo czasu i troski, aby stanęła na nogi i nabrała kształtów. Dwa miesiące temu Ambra urodziła źrebię ku radości właścicieli. Cała historia miałaby szczęśliwe zakończenie, gdyby nie pogarszający się stan zdrowia nabywcy, który ze względu na swój wiek nie jest już w stanie prowadzić gospodarstwa. W tej samej wsi mieszkał Pan, który popiera działania naszej fundacji i którego bardzo poruszyła historia Ambry, poprosił nas o pomoc, i Ambra trafiła pod nasze skrzydła w 2010 roku.

Minęło kilka lat odkąd mieszka w naszym ośrodku. Jest stałym rezydentem ze względu na dość już zaawansowany wiek i stan zdrowia. Wcześniejsze zaniedbania odcisnęły niestety swoje piętno.

Dziś Ambra kolejny raz potrzebuje Waszej pomocy. Mimo otrzymywania najlepszej jakości paszy i suplementów, stan Ambry w ostatnim czasie zaczął się bardzo pogarszać. Klacz chudnie, sierść nie wygląda najlepiej, klacz bywa apatyczna. Do tego doszła kulawizna przedniej nogi.

Ambra pilnie potrzebuje szczegółowej diagnostyki oraz zdjęć RTG przednich nóg.

Prosimy, wesprzyjcie staruszkę.

 

Aktualizacja

Ambra wypatruje Wirtualnych Opiekunów.

 

19.07.2010

Ambra i jej bezimienna Córeczka

Ambra pochodzi z dużej hodowli koni. Stajnia, w której zaczęło się jej życie nie miała zbyt dobrej opinii i kilka lat temu upadła. Część koni padła w wyniku chorób i zamożenia głodem. Ambra miała szczęście – jej obecny właściciel wykupił  ją w chwili, kiedy jej stan zdrowia był tragiczny.

Klacz miała liczne ślady znęcania się, była zagrzybiona i miała świerzba, żebra na wierzchu i opuchnięte nogi, co wiemy z relacji obecnego właściciela. Poświęcił dużo czasu i troski, aby stanęła na nogi i nabrała kształtów. Dwa miesiące temu Ambra urodziła źrebiczkę ku radości właścicieli. Cała historia miałaby szczęśliwe zakończenie gdyby nie pogarszający się stan zdrowia obecnego właściciela, który ze względu na swój wiek nie jest już w stanie prowadzić gospodarstwa. W pierwszej kolejności musi wyprzedać inwentarz. Niestety w obecnej chwili rynek koni jest przepełniony i większość tych zwierząt trafia do rzeźni. Ambrę i jej córkę był już oglądać handlarz, a ponieważ klacz jest w dobrej kondycji i ma źrebię (mięso wyjątkowo cenione przez smakoszy), właściciel może uzyskać za nie dobrą cenę.  W tej samej wsi mieszka Pan, który popiera działania naszej Fundacji i którego bardzo poruszyła historia Ambry, gdyż zna te klacz od kiedy przyjezdza w te okolice i wraz z żoną wielokrotnie obserwowali, jak Ambra bawi sie ze zrebakiem na padoku.


Skontaktował się z nami i poprosił o pomoc - był świadkiem rozmowy właściciela z handlarzami i pękało mu serce, kiedy słyszał, że Ambra z maluchem ma pojechać na rzeź.

Postanowiliśmy pomóc i wykupić Ambrę z jej dzieckiem.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści AMBRA
pod numer 74567 i pobierając tapetę (koszt 4.92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Ambra" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin

ZAMÓW
NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z tym, co się dzieje w świecie zwierząt, przyrody i ekologii. Zapisz się do naszego newslettera!

WYSZUKIWARKA

Czekają na Twój gest!
Gracjan
Gracjan
Kolejne zwierzę czeka na pomoc. Oto Gracjan. Duży, masywny, ciężki koń. Spędził (...)
więcej
WESPRZYJ
Knieja
Knieja
Aktualizacja Kochani, bardzo dziękujemy za wsparcie dla Kniei. Klacz udało się (...)
więcej
WESPRZYJ
Bastian
Bastian
"Skąd się biorą konie w fundacjach?" to pytanie, które pojawia się na (...)
więcej
WESPRZYJ
Masza
Masza
Oto Masza. Chory, przestraszony, źrebny koń, którego człowiek skazał na śmierć. (...)
więcej
WESPRZYJ
Wojak
Wojak
Podkarpacie zalewa woda. Pod strumieniem znikają kolejne pola, drogi i leśne (...)
więcej
WESPRZYJ
Folwark tonie! ALARM!
Folwark tonie! ALARM!
Pierwszy raz w naszej 13-letniej działalności ogłaszamy ALARM dla zwierząt (...)
więcej
WESPRZYJ
WSZYSTKIE APELE

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wrocław

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Dołącz do nas!

Tylko 1zł dziennie
Wspieram!


Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie