EKO KLUB
PayPal Wybierz kwotę darowizny:
20 zł
50 zł
100 złAlarm dla Zwierząt

Data dodania: 03.09.2019 r.

Alarm dla Zwierząt

Aktualizacja

Dziękujemy za okazanie wsparcie dla zwierzaków w potrzebie.

Udało się zebrać 5 tys zł i ta kwota została przekazana Fundacji Nasza Szkapa.

 

03.09.2019

Alarm dla zwierząt! Setki żyć. Konie, krowy, osły, muł, psy, koty, owce, myszy, kozy, żółwie. A konkretnie Milka, Zosia, Malutka, Iza, Kruszyna, Szarak, Bartek i gro innych.. Larum podniósł inspektorat weterynaryjny około rok wstecz, w jednej z największych i najstarszych organizacji pro zwierzęcych. Wszak wskażcie człowieka, a paragraf się znajdzie. Cóż to miało się nie dziać w tej legendarnej organizacji, włos się jeżył od nadużyć.

Alarm dla zwierząt! Znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Fundacja Nasza Szkapa, Agnieszka i Michał, wstyd przed całą Polską. Internet huczy, grupy młodych hejterów zalewają sieć swoimi własnymi prawdami. Internet wszystko przyjmie. Nikt nie zwraca uwagi na zwierzęta, nikt sam nie sprawdzi. Pod falą hejtu toną setki zwierząt, niech będą Chrystusami w sprawie..

Alarm dla zwierząt! Odwołany.. wszystko cofnięte. Pomyłka. Nie ma znęcania.
Takie życie.. świat organizacji niewiele różni się od świata polityki. Nadepniesz na odcisk nieodpowiednim ludziom, i tracisz wszystko. Nikt nawet nie przeprosił.

Od października jednak zaczęliśmy przyjmować w ciszy i bez mediów zwierzęta Naszej Szkapy, głównie konie. Bo inspektorat nakazał zlikwidować Szkapę. I jej zwierzęta.

Gmina jednak Szkapę oczyściła. Zresztą sami Agę i Michała znamy od kilkunastu lat - jest mało miejsc, gdzie zwierzęta mają lepiej. Liczyliśmy, że Szkapa się dźwignie sama. Nie dźwignęła. Mleko się rozlało, tysiące sponsorów odwróciło. Szkapa z mapy organizacji wiarygodnych zniknęła, o pomyłce i uniewinnieniu nikt już nie chciał słuchać.

Mijały miesiące, zwierzęta rozstawione po hotelach nie były opłacane, sponsorzy milczeli, konto świeciło pustkami. Aga i Michał dostali od nas propozycje - Centaurus przygarnie ich wraz z całym Zwierzyńcem. Około setka koni, stado krów, i innych stworzeń.

Alarm dla zwierząt! Bo wtedy okazało się, że powstały monstrualne długi. I za moment nie będzie co przygarniać. Poza zwierzakami, które wzięliśmy na czas, liczne stacjonują w hotelach, pensjonatach, u gospodarzy, i ludzie tracą cierpliwość. A Szkapa zapłacić zaległości nie ma z czego, bo hejt w sieci odebrał jej wiarygodność. Pojawiają się groźby, że hotelowe konie i krowy będą sprzedane, ludzie mają dosyć. Trafią do ubojni, może wcześniej handlarzy. Mogą trafić, bo zgodnie z zawartymi umowami przy braku płatności przechodzą na własność hotelu - Szkapa przyparta do muru nie miała wyboru podpisujac takie umowy. A do niczego poza kochaniem i patrzeniem się nie nadają Szkapowe konie.

Alarm dla zwierząt! Setek zwierząt. Te ponad 200 000 zł za hotele, pensjonaty i kwatery prywatne oraz transport do nowego miejsca powinien opłacić Inspektorat Weterynaryjny. Cokolwiek chciał osiągnąć, osiągnął tylko gehennę setek zwierząt. Teraz zamilkł.

Dziś nie tylko trzeba spłacić długi (plus miesięcznie hotele dla zwierząt powiększają dług o prawie 30 tysięcy złotych!), przetransportować te ogromne stado zwierząt do Centaurusa ponad 400 km, ale i zapewnić im utrzymanie. O to ostatnie będziemy martwić się potem - po prostu teraz błagamy Was o to, co najpilniejsze i bez czego te setki zwierząt nie mają szans. Spłatę długów, zanim wierzyciele wyślą je na rzeź. Setka koni, stado krów i reszta zwierząt składają swoje życie w Wasze ręce.

Ustaliliśmy terminy odbioru zwierząt na koniec września. To oczywiście powiększy dług o kolejne 30 tys zł, dlatego im szybciej zbierzemy, tym mniej zapłacimy.

Wiemy, że to nie Wasze długi, i nie nasze. Wiemy, że to urzędnicy powinni je spłacić. Ale świat jest tak urządzony, że jeśli nam na czymś zależy, musimy zatroszczyć się o to sami. Nie pozwólmy, aby śmierć setki koni i innych zwierząt była karą dla tych, którym to obojętne.

Ogłoście gdzie możecie, ogólnopolski Alarm dla Zwierząt z Naszej Szkapy. Ratujmy już raz uratowane, zegar tyka do 30 września.

Tylko te które zostaną spłacone - zostaną nam wydane. Uratujmy ich ponownie jak najwięcej.. a sąd ostateczny nad działaniami inspektoratu pozostawmy „wyżej”, niech Bóg osądzi. Nie lejmy hejtu, już zbyt wiele go było w tej sprawie.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4.92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Alarm dla Zwierząt" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin

ZAMÓW
NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z tym, co się dzieje w świecie zwierząt, przyrody i ekologii. Zapisz się do naszego newslettera!

WYSZUKIWARKA

Czekają na Twój gest!
Dumka
Dumka
Dumka zadziera głowę wysoko. Chwilę nam się przygląda, ale gdy wyciągamy do niej (...)
więcej
WESPRZYJ
Tofik
Tofik
"Witaj przyjacielu. Chcę Ci opowiedzieć moją historię. Dziś jest dla mnie (...)
więcej
WESPRZYJ
Szara
Szara
Nazywam się Szara.  Stoję tu przed Tobą i proszę Cię o pomoc. Błagam o (...)
więcej
WESPRZYJ
Klaudynka
Klaudynka
Gdy handlarz otwiera drzwi ciemnej komórki i siłą wyciąga z niej karą klacz, idący (...)
więcej
WESPRZYJ
Zagłodzone źrebaki
Zagłodzone źrebaki
Gdy rozejrzysz się wokół siebie, pomyślisz o znajomych, najpewniej uznasz, że (...)
więcej
WESPRZYJ
Kucynka
Kucynka
Bezimienne kucyki odchodzą bezszelestnie "A może stać nas na to, żeby (...)
więcej
WESPRZYJ
WSZYSTKIE APELE

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wrocław

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350
Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Dołącz do nas!

Tylko 1zł dziennie
Wspieram!


Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie